Hana Böhmová (PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY a VÍKENDY

(PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY a VÍKENDY

Psí výchovný poradce

Výchovný (a nebo také převýchovný) psí tábor nebo víkend je určen pro všechny, které zajímá téma výchovy psů pro běžný život, předcházení problémovému chování nebo jeho řešení, pokud již nastalo. Vítáme všechny věkové kategorie psů – štěňátky počínaje a starými psy konče. Zapomeňte na mylné přísloví, že „starého psa novým kouskům nenaučíš“ 😉 Naučíš, a to v každém věku (nikdy není pozdě) 😀

Konkrétní NÁPLŇ TÁBORA nebo VÍKENDU přizpůsobuji účastníkům – jejich problémům, přáním a aktuálním schopnostem a možnostem. Každá akce je tak trochu jiná a nikdy není na škodu si je dopřát víckrát. Nicméně základní program více méně zůstává stejný, mění se především obtížnost tréninkových výzev:

 • Jak naučit psa vycházkové chůzi na prověšeném vodítku včetně odcházení, míjení a přicházení k tomu, co pes strašně moc chce
 • Jak naučit psa sebekontrole tj. jak naučit psa ovládat své chtíče (aneb každodenní správná psí rozhodnutí a jak využívat odměn z „okolí“)
 • Jak zvládat konfliktní situace při každodenních procházkách při míjení cizích psů nebo divných lidí
 • Jak naučit psa spolehlivé (nebo alespoň spolehlivější) přivolání
 • Jak naučit psa odložení a čekání kdekoliv a kdykoliv
 • Jak se psi učí a jak toho můžeme při jejich výchově použít „proti nim“ 🙂 a nenechat se sebou cvičit
 • Jak psi mluví s námi, proč se vyplatí jim naslouchat a jak s nimi můžeme mluvit řečí těla
 • Jak psi mluví mezi sebou, a jak můžeme zlepšit jejich komunikační dovednosti a psí etiketu

a mnoho dalšího dle přání a potřeby 🙂

Čekají na vás intenzivní dopolední a odpolední cvičební bloky se psy a večerní teoretické přednášky, promítání videí, hry a setkávání bez psů. Aktivity se psy budou probíhat skupinově nebo individuálně, a to podle reálných možností přihlášených psů. Každý tým bude mít vlastní tréninkový plán (= vlastní výchovné výzvy).

Neočekávám, že k nám přijdete s vychovaným psem ;-). Naopak – mám ráda výzvy! Pokud však Váš pes má skutečně vážný problém a lze předpokládat, že by nebyl schopen se ani po nějaké přiměřené době pro aklimatizaci v jiném prostředí soustředit na práci (a žrát), doporučuji diváckou účast. Pokud jde o neschopnost cvičit za přítomnosti jiných psů, tak to obvykle řešíme úpravou tréninkového prostředí (= vytvoříme vám potřebný klid).

Podmínkou pro účast na táboře nebo víkendu je též, aby pes vydržel minimálně 2 hodiny sám ponechaný v chatce, v autě, v odkládacím kotci, v boudičce apod., jelikož některé aktivity budou bez psů nebo se bude cvičit jednotlivě a určitě budete chtít přihlížet snažení kolegů. Nemohu zaručit, že budete moci mít psa při tréninku jiných psů poblíž a tedy v dohledu.

PRO KOHO JE TÁBOR nebo VÍKEND URČEN

Pro všechny psy bez ohledu na rasu, velikost nebo pohlaví 🙂

Jsem ráda, pokud se na výchově psů podílí více rodinných příslušníků, a proto jsou vítáni. Obvykle počítám s tím, že s jedním psem přijedou dvě osoby. Pokud byste rádi, aby se zúčastnilo více rodinných příslušníků, prosím uveďte to do přihlášky, abychom spolu vyřešili ubytovací kapacity.

Nejedná se o dětské akce! Děti se mohou účastnit, avšak pouze v doprovodu osoby starší 18ti let. Mládež (15 – 17 let) se může účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Text souhlasu Vám zašlu na vyžádání e-mailem. Upozorňuji, že výklad nemusí být pro mladší např. předškolní děti záživný a malé děti nejsou způsobilé k tomu, aby samostatně zvládaly výchovu psa (zvláště problémového).

Na tábor nebo víkend můžete přijet s libovolným (ovšem přiměřeným) počtem psů, které si můžete během cvičení střídat. Nicméně bude Vám věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen jednoho psa. Prosím zvažte více psů v případě, že je nemůžete nechat o samotě v chatce. Velice byste si komplikovali život. Cvičit se bude jednotlivě. Trénink pro rodinné smečky bude spíše výjimkou.

DOPORUČENÁ VÝBAVA

   • pes nebo psi v libovolném množství
   • doporučuji PŘEPRAVKU či nějakou BOUDIČKU nebo KLEC, kam psa odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i do chatky nebo stanu)
   • dávám přednost tomu, aby pes měl POSTROJ, aby se neškrtil ani v případě, že tahá na vodítku – v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
   • hrozí-li od vašeho psa v některých situacích agresivní reakce, přibalte mu prosím i náhubek
   • VODÍTKO (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m – ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
   • motivační HRAČKY (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
   • PAMLSKY (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v místě
   • BATERKA (při cestě na záchod za temné noci ji určitě uvítáte)
   • notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit
   • ! doporučuji holínky !, VLASTNÍ VENKOVNÍ ŽIDLIČKUdeštník pláštěnku … (dosud neumím poručit větru a dešti)
   • VHODNÉ OBLEČENÍ (neexistuje špatné počasí, pouze nevhodně oblečený účastník)!!!
   • POVLEČENÍ, PROSTĚRADLO A DEKY NA ZAKRYTÍ dvou postelí, pokud budete psa nechávat v chatce na volno
 

Během akce budeme společnými silami natáčet. Veškerý natočený materiál vám po skončení tábora zašlu přes Úschovnu ke stažení, takže si budete moci připomenout, co jsme dělali.

 

DŮLEŽITÉ NA ZÁVĚR

Cvičí se za každého počasí. V případě vytrvalého deště bude možné částečně cvičit i uvnitř. Háravé fenky se pobytu mohou zúčastnit, ale musíte počítat s jistým omezením. Psi, kteří budou na táboře přítomni, ať už budou cvičit nebo ne, musí mít povinné očkování dle platného zákona. Psovod je odpovědný za škody způsobené psem (tedy i za případné úrazy např. pokousání) a je povinen dodržovat pokyny pořadatele. Všichni se účastní tábora na vlastní nebezpečí a jsou povinni mít po celou dobu tábora v areálu své psy pod dohledem. Volné pobíhání psů bez dozoru nebo ve chvíli, kdy to druhým bude nepříjemné (např. bojácný pes se špatnými zkušenostmi), nebude tolerováno. V tomto směru prosím o empatii. Mimo areál je dostatek prostoru pro venčení a vylítání. Děkuji za pochopení.

NENAŠLI JSTE?

Není-li aktuálně vypsán žádný termín tábora nebo víkendu , můžete si požádat o upozornění na propozice, jakmile budou k dispozici nebo si tak trochu objednat akci na míru vyplněním formuláře 🙂

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pro speciální přání je vyhrazena následující kolonka 😀