Hana Böhmová NEOBVYKLÉ „CVIČENÍ S PEJSKY“ program pro MŠ

„CVIČENÍ S PEJSKY“ program pro MŠProgram „cvičení s pejsky“ je velmi interaktivní – to znamená, že všechny děti budou mít příležitost (leckdy víckrát) s pejsky cvičit, pohladit si je – zkrátka být s nimi v kontaktu.

CÍLE PROGRAMU

   • procvičení hrubé a jemné motoriky
   • podpora komunikačních dovedností dětí
   • budování vztahu ke zvířatům (pejsek není hračka)

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE – program:

   • je maximálně pro 20 dětí!
   • trvá cca 90 minut 
   • se koná uvnitř ve třídě – ideálně v části s kobercem
   • má dvě části (první je pro všechny děti společně, ve druhé se rozdělí na menší pracovní skupinky)
   • bude vyžadovat vaši přítomnost a spolupráci (budete vyvolávat děti, pracovat se skupinkami…)
 

Konkrétní náplň programu je velmi flexibilní a upravuji ji jednak podle věkové kategorie dětí (pokud je máte věkově rozděleny), podle nálady a přání dětí i podle prostoru, který máme k dispozici. Čím větší prostor, tím pochopitelně lépe. Děti doporučuji rozmístit na židličky do půlkruhu kolem zdí nebo kolem začátku koberce.

První části programu se účastní všechny děti najedou a jejich úkolem je, si vzpomenout, co by mohl takový šikovný a vycvičený pejsek všechno umět. Jakmile bude vysloven nějaký nápad (skákat, štěkat, lehnout, aportovat…), obvykle jej v nějaké formě realizujeme. Buď více dětí najednou dělá pejskům živé překážky (tunel, skočky, most), společně napodobujeme pejsky nebo si několik dětí vybraný cvik s pejskem zkusí. 

V druhé části se děti rozdělí na skupinky. Při plném počtu dvaceti dětí doporučuji 4 skupinky asi tak po pěti dětech – tj. bude zřejmě potřeba přivolat personální posilu z kuchyně :). Každá skupinka ode mne dostane úkol, se kterým se rozmístíme po učebně a postupně se všechny skupinky vystřídají. K tomuto účelu mám nepřeberné množství pomůcek. Například: skládací pejsky rozložené na jednotlivé části těla; psí maminky, ke kterým je třeba přiřazovat správná štěňátka; pejsky na provázku apod. Vše v rámci programu vysvětlím, žádné obavy. Čtvrtá skupinka dětí potom má možnost si pejsky pohladit a zároveň si o nich povídáme – např. porovnáváme části lidského a psího těla.

Na závěr se opět sejdeme dohromady a rozloučíme se s Vámi nějakou veselou skopičinou.

CENA PROGRAMU

Program realizuji zejména v Ostravě a okolí (bydlím v Ostravě – Petřkovice).

Cena je stanovována dohodou a obvykle se pohybuje kolem 1500,– podle dojezdové vzdálenosti, neboť je v ní zahrnuta i doprava (k počtu zúčastněných dětí nepřihlížím). 

Cena se platí v hotovosti po skončení programu. Obdržíte pokladní doklad + výkaz o realizovaném programu s jeho přibližným popisem. 

MÁTE PROBLÉM?

Pokud máte s některými podmínkami programu (např. s počtem dětí) problém, a přesto byste jej ve vaší školce rádi uskutečnili, kontaktujte mne. Určitě najdeme nějaké řešení pro Vás přesně na míru.

NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA

nebo volejte 723 36 923 a pište na bohmova.hana@post.cz

Například: Mateřská škola Sluníčko – Opava
Ideálně na kontaktní osobu