Hana Böhmová ÚVOD – O MĚ

ÚVOD – O MĚ

MOJE KVALIFIKACE

VÍCE NEŽ 400 KONZULTACÍ

osudy, příběhy, emoce, naslouchání, naděje, spolupráce... do každého setkání dávám maximum

VÍCE JAK 10 LET

vedení seminářů, kurzů, táborů... to jsou tisíce hodin zkušeností, stovky psů a desítky přátel

VÍCE JAK 1 000 000,--

investice do sebevzdělávání, neboť každý rok absolvuji nějaký seminář, výcvik, kurz... a chci stále víc 🙂

MOJE PRÁCE

UČÍM, JAK UČIT A VYCHOVÁVAT PSY, aby se Vám spolu s nimi dobře žilo a pracovalo. UČÍM, JAK SE SE PSY DOMLUVIT, neboť jsme přeci inteligentní a komunikativní tvorové. UČÍM, ŽE SE MÁME OD PSŮ CO UČIT – naslouchání, plné pozornosti, rychlému rozhodování, řeči těla…

    • Jsem optimista, neboť věřím, že každý problém má své řešení a že vychovat svého psa se naučí každý. Za tímto účelem srším nadějí a téměř nekonečnou trpělivostí :). Dále se domnívám, že je lepší se problémům smát, než nad nimi brečet. Na problém to nemá vliv prakticky žádný, ale v tom prvním případě máme alespoň lepší náladu.
    • Jsem dobrodruh, který miluje výzvy a jen tak se něčeho neleknu (moje jizvy mluví za vše). Jestli mne chcete potěšit, postavte mne před vážně těžký a složitý problém.
    • Jsem kreativní, takže při mých výukových metodách se budete bavit nebo se vám budou třást kolena, jelikož razím zásady „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ a škola jedině „zážitkem a hrou“. Pokud tedy zrovna nejste v takovém psychickém stavu, že potřebujete hlavně uklidnit 😉
    • Jsem empatická, moje pochopení pro vaše obtíže a soucit s vaším psem je součástí všech poskytovaných služeb. Ostatně ve většině psích problémů jsem si osobně „vymáchala čumák“, takže vím, o čem mluvím 🙂
Vysmátá Kamilka
Mája mžourá
Fidorka ve výskoku

MOJE SMEČKA

Moje smečka jsou tři čivavy. Kamilka, Mája a Fidorka. Dokonce jsem i majitelem chovatelské stanice Handa Bear, nicméně chov není mou prioritou a aktuálně ani jedna z mých holčiček není s to mít štěňátka. Své místo zde moje čivavy mají, protože jsem si s nimi vyzkoušela kde jakou psí disciplínu a byly a jsou mými učitelkami:

KAMILKA (Camilla Jolly Pixie – nar. 2007) je „zen“ čivava. Má schopnost proplouvat životem bez nějaké větší námahy. Díky ní jsem se stala odborníkem na motivaci, trénink krok za krokem (rozuměj na „blbuvzdorné“ tréninkové plány) a …. Ještě jednu vlastnost má. Dokáže člověka přimět k neuvěřitelnému úsilí tím, že nedělá nic 😉 A to jsem se od ní také naučila – zkrátka si počkám a obvykle se dočkám. Takže mě naučila práci s tichem.

MÁJA (Amaja Handa Bear – nar. 2008) je čudlík se stále dobrou náladou. Jenže, když jí byly tři roky, tak jí napadl pes a pošramotil jí natolik, že má doživotně chromou levou zadní. Díky ní jsem se naučila jak pracovat se psem, který se bojí (i se svým vlastním strachem) a vím toho celkem dost o dog fitness.

FIDORKA (Dafne U Růže – nar. 2017) je moje životní výzva, jak se sžít se psem tak odlišného charakteru, který se skládá z vysoké energie, agrese a neústupnosti. Fidorka mi dala lekci práce s reaktivním psem a zároveň velkou školu na téma bezpodmínečné lásky. 

MOJE VZDĚLÁNÍ – MILNÍKY

Samozřejmě, že jsem za ta léta své psí profese absolvovala nespočet velmi zajímavých a podnětných seminářů od zkušených až světoznámých instruktorů jak z Čech, tak ze zahraničí, na různá témata práce se psy. Ale jedna věc je umět cvičit psy – to je, věřte mi, snadné. Ovšem ta druhá a mnohem náročnější disciplína je učit jiné lidi, jak cvičit psy. Takže mi dovolte zmínit několik pro mne důležitých milníků na této mé cestě:

VÝCVIK ZÁŽITKOVÉ PEDAGOGIKY Prázdninové školy Lipnice (2017)

Tento kurz tak říkajíc „učesal“ moji pedagogiku a obohatil ji o další nástroje, čímž ovlivnil zejména mé vícedenní akce. Těmi nástroji jsou hry bez psů, ale vlastně o psech a o nás psovodech.

Každá aktivita se psem i bez něho se pro mne stala prostředkem, jak účastníky akcí naučit co nejvíce a propojit teorii s praxí a praxi s každodenním životem. 

Zároveň jsem si uvědomila sílu příběhů, dramatizace a imaginace – a to vše v mé práci najdete.

 

KRIZOVÁ INTERVENCE: Systematický přístup při práci s krizí (2018)

Při své práci zažívám mnoho situací, které jsou extrémně emotivní nebo se setkávám s klienty, jejichž chování, jednání a přemýšlení je značně ovlivněno dlouhodobým stresem. Díky tomuto kurzu se cítím přeci jen jistější, jak poskytnout tak říkajíc první psychologickou pomoc, když už se ocitnu v první linii. 

Kromě toho mne kurz obohatil o mnoho metod, které najdou své využití i tehdy, kdy nejde o krizi: hledání zdrojů, normalizace pocitů, aktivní naslouchání, škálování, práce s experimentem nebo se zázračnou otázkou, cyklické dotazování… Zkrátka je toho mnoho, jak můžeme společně vybřednout z problémů včetně těch psích. 

Musím vyzvednout i velmi osvěžující zážitkovou formu vedení kurzu, což obohatilo i můj repertoár výukových nástrojů.

CHICKEN CAMP (2014)

Tohle byla akce, na kterou ráda vzpomínám. Bylo zajímavé zkusit cvičit pomocí klikru i jiné zvíře, než je pes.

Ale co budu vykládat, mrkněte na video 😀

AKADEMIE PRO INSTRUKTORY (2018/2019)

Od května 2015 do července 2019 jsem působila jako instruktor ve Psí škole KOIRA. Za svůj největší počin a životní zkušenost, kterou jsem absolvovala v rámci tohoto trenérského seskupení, bylo jednoznačně uspořádání Akademie pro instruktory se zaměřením na výchovu a řešení problémového chování psů. 

Nic vám tak nesrovná myšlenky a znalosti v hlavě, jako když je předáváte dál 🙂 A to je něco, co mne baví a v čem chci pokračovat.