Hana Böhmová (PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY,AKCE (Pře)výchovné psí Velikonoce pro rošťáky 7. – 10. dubna 2023 v Heřmanově Městci

(Pře)výchovné psí Velikonoce pro rošťáky 7. – 10. dubna 2023 v Heřmanově MěstciMÁME OBSAZENO – v tuto chvíli se již můžete hlásit pouze jako náhradníci.

(Pře)výchovný víkend pro psí rošťáky je určen především těm, kteří řeší vážnější výchovné problémy svého psa. Zejména agresi vůči jiným psům na vycházkám a vysokou a prudkou vzrušivost svého psa, díky které je obtížně zvládnutelný.

Pokud neřešíte tak vážné výchovné problémy a jde vám spíše o klasickou výchovu, doporučuji „Převýchovné tábory“.

NAUČÍTE SE:   • Základní nástroje – dovednosti, pomocích kterých můžeme řešit krizové situace (dobrovolný odchod psa ze situace, vytlačení psa ze situace, hra „oslovujeme – voláme“ atp…)
   • Jak preventivně předcházet problémovým situacím a jak číst (nejen) svého psa (psí komunikace  – „prahy“, „copingové strategie“…)
   • Jak zvládnout situaci, i když se ocitnete ve stresu a pod tlakem (trénink co nejblíže skutečné praxi)
   • Jak naučit psa ovládat své emoce aneb jak zavést a udržet sebekontrolní pravidla v praxi 
   • A další dle potřeby (program bude přizpůsoben potřebám účastníků)
 

Cvičit se psy budeme v dopoledním a v odpoledním bloku. Večer v klubovně potom proběhne ještě program bez psů – shrnutí dne, potřebná teorie, videa… Počítejte prosím s tím, že cvičení se psy bude převážně individuální – tedy ve cvičebním prostoru budou jen psi, kteří aktuálně cvičí. Ostatní psi budou čekat, než přijdou na řadu v chatce, v autě, v odkládacím kotci, v boudičce atp. o samotě, protože počítám s tím, že snažení ostatních týmů budete chtít přihlížet a budete se tak učit od sebe navzájem. Cvičení se snažím vždy dělat divácky atraktivní. Pokud váš pes nezvládá být alespoň 2 hodiny o samotě, doporučujme přibrat s sebou osobu, která s ním tento čas bude trávit třeba na procházce.

Neočekávám, že přijdete s vychovaným psem. Pokud máte přesto obavy, že byste takovou akci se psem nezvládli, neváhejte se zúčastnit  jako diváci bez psa. 

Pro PODROBNÉ společné INFORMACE K (PŘE)VÝCHOVNÝM táborům nebo víkendům (program, doporučená výbava…) si klikněte sem 🙂

MÍSTO KONÁNÍ

Kynologický areál v Heřmanově Městci – adresa Za Oborou 930, Heřmanův Městec (odkaz na MAPU)
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí. Pitná voda je do areálu dovážená – místní voda je pouze užitková.

Vzhledem k charakteru akce, buďme k sobě prosím ohleduplní a v areálu mějme své psy na vodítku a snažme se od sebe navzájem udržovat dostatečnou vzdálenost. Už i tak bude akce pro naše psy psychicky náročná, tak ať jim to neděláme těžší, než je to nutné. Za všechny účastníky předem děkuji!

PŘÍJEZD A ODJEZD 

Příjezd v pátek 7. dubna 2023 od 14 nejpozději do 16 hodin. Začínat budeme společným úvodem, tréninkem, případně přednáškou – prosím přijeďte včas, na tyto úvodní aktivity budou navazovat všechna praktická cvičení. Pokud budete mít zpoždění, dejte mi prosím vědět na tel: 723 367 923, ať víme, jestli na vás máme čekat.

Odjezd v pondělí 10. dubna 2023 po obědě – program bude končit dopoledním tréninkem v cca 12 hodin.

CENA A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Cena 3 500,– pro cvičící tým (= pes + jedna nebo dvě osoby; bez ubytování)

Cena 1 000,– pro diváky (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)

Příplatek 500,– za dalšího aktivního psa cvičícího týmu (Doporučujeme Vám přijet jen s jedním psem, abyste vše v klidu zvládali. Pokud ale vlastníte psů více, je možné, že některých cvičení by se mohl zúčastnit i další pes – např. pokud budeme cvičit postupně v několika skupinách nebo půjde např. o psí komunikaci a bude přínosná účast více psů najednou. Jinak platí – zvláště bude-li se cvičit jednotlivě – že si můžete psy střídat, ale z časových důvodů vám bude věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen psa jednoho.)

Další psi, kteří se nebudou účastnit programu jsou pochopitelně zdarma.

Po potvrzení přihlášky z mé strany vás požádám e-mailem o zaplacení nevratné zálohy ve výši Kč 500,–. Zaplacením zálohy svou přihlášku závazně potvrdíte. Doplatek ceny za výcvik je potom splatný nejpozději do 6. března 2023. Pokud se přihlásíte po tomto termínu, je cena za výcvik splatná ihned po potvrzení přijetí přihlášky (tedy potvrzení, že je ještě volné místo).

Cenu za výcvik prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 – jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplacené zálohy nebo vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)! Přihlášku považuji za závaznou až po zaplacení zálohy – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní, ale vzhledem k intenzitě programu tuto variantu nedoporučuji.

Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek – každý přihlášený tým má automaticky rezervovanou svou vlastní chatku. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky jsou udržované, přesto počítejte s určitým spartánským stylem 😉 Na místě je možné obdržet pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (povlečení a prostěradlo) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze 🙁 a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.
Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a vytřít ledničku!
Ubytování v chatkách: cena 300,– za osobu a noc
(celý víkend = 3 noci = 900,– za osobu)
Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

 

STRAVOVÁNÍ – vlastní

Na obědy budeme chodit do blízké restaurace EDEN. Můžete si ale zvolit restauraci dle vlastního uvážení – městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže ani nákupy nejsou problém. V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit (mikrovlnka, sporák, rychlovarné konvice, lednička, mražák, nádobí, hrnce, příbory…). Snídaně a večeře si nejčastěji řešíme svépomocí.

Maximální počet přihlášených: 8 cvičících týmů 

Po potvrzení přihlášky e-mailem již neposílám další informační ani potvrzující e-maily ani informace o došlé platbě. Pokud platba nedorazila, věřte mi, že se ozvu 🙂 Mlčení znamená, že je vše v pořádku. Vše podstatné najdete zde v propozicích nebo ve všeobecných informacích k (pře)výchovným táborům.

 

KAŽDÝ SE ÚČASTNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ a je plně zodpovědný za chování svého psa! To znamená, že pokud by se čistě náhodou stalo, že váš pes způsobí nějakou škodu (poškrábe dveře, rozkouše nábytek…) nebo někoho (člověka či psa) pokouše, budete tento problém řešit přímo – tedy majitel psa „pachatele“ versus poškozený. Děkuji za pochopení 🙂

PŘIHLÁŠKA na víkend

Doufám, že jste věnovali čas přečtení si propozic a všeobecných informací o převýchovných psích táborech a víkendech. Věnovala jsem hodně času jejich přípravě, abych už nemusela odpovídat na miliony doplňujících otázek :).

PŘIHLÁŠKA

MÁME OBSAZENO – v tuto chvíli se již můžete hlásit jen jako náhradníci.

POZOR – během akce budou pořizována videa a fotografie. Odesláním přihlášky dáváte souhlas s natáčením Vaší osoby v souladu s PODMÍNKAMI VZNIKU A ŠÍŘENÍ FOTOGRAFIÍ A ZVUKOVĚ-OBRAZOVÝCH ZÁZNAMŮ POŘIZOVANÝCH NA MNOU POŘÁDANÉ AKCI. Bez tohoto souhlasu není možné se akce zúčastnit. Videa a fotografie budete mít pro soukromé účely po skončení akce (lekce) k dispozici. Věřím, že vám poslouží nejen jako upomínka, ale především jako benefit v podobě autentických vzdělávacích materiálů.

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud Vás přijede více, uveďte prosím do „poznámky na závěr“ kolik vás bude, abych pro Vás počítala s ubytováním.
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“.
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.