Hana Böhmová AKCE Tréninky canisterapeutických psů 2022/2023 v Choustníkově Hradišti

Tréninky canisterapeutických psů 2022/2023 v Choustníkově HradištiKURZ BĚŽÍ – JIŽ NENÍ MOŽNÉ SE DO NĚJ HLÁSIT

(Další kurzy budou opět od podzimu do jara 2023/2024 – propozice očekávejte v květnu nebo v červnu 2023)

OBSAH KURZU

Budeme se společně věnovat tréninku dovedností, které jsou základem nebo obohatí vaši canisterapeutickou praxi – například:

   • sebekontrolní výzvy a základní ovladatelnost (zejména přicházení ke klientům, trpělivost při práci s pamlsky…)
   • trénink aktivit využitelných při aktivizační práci s klienty (od dětí až po seniory)
      • psí hlavolamy a hry 
      • triky (inspirováno prací asistenčních psů)
      • dog fitness (masírování psem)
      • cviky a dovednosti inspirované psími sporty… 
   • trénink relaxační canisterapie 
   • simulovaná canisterapeutická práce (vyzkoušíte si se svým psem individuální i skupinovou terapii; práci s těžkým postižením…)
 

Trénink bude inspirován požadavky a potřebami vás – účastníků kurzu. Můžete se tedy těšit na akci vysloveně na míru. 

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Zúčastnit kurzu se může skutečně každý, kdo má zájem o canisterapii. Není nutné se canisterapii aktivně věnovat ani mít složené zkoušky. Děti mladší 15ti let se mohou účastnit pouze v doprovodu odpovědné osoby.

Kurz je vhodný pro psy všech věkových kategorií (i pro štěňata), plemen i velikostí, kteří jsou nekonfliktní a milují lidi. Doporučujeme, aby pes uměl odpočívat v boudičce nebo v kleci, abyste od psa mohli odejít a zapojit se do aktivit bez psů. Boudičku nebo klec je potřeba mít vlastní. Můžete si sebou vzít libovolný počet psů, případně si psy střídat, každopádně Vám bude věnován stejný časový prostor, jako byste měli psa jen jednoho.

MÍSTO KONÁNÍ

Budova bývalé základní školy v Choustníkově Hradišti (č. p. 12). Sejdeme se ve vyklizené třídě v prvním patře, ve které bude přitápěno  v případě chladného počasí elektrickým topením (na cca 10 – 15 °C – teple se oblečte). K dispozici bude WC, pitná voda, rychlovarná konvice, uvařený čaj, minerální vody. Cvičit budeme na koberci a na pěnové gumě o rozměrech cca 6 x 8 m.

Choustníkovo Hradiště se nachází na hlavním tahu Hradec Králové – Trutnov (cca 5 km od Dvora Králové n. L.). Pokud přijedete od Trutnova nebo od Dvora Králové, odbočíte za kostelem doleva. Pokud pojedete od Hradce a od Jaroměře, odbočíte před kostelem doprava. Hned jak zabočíte (směr Kohoutov), uvidíte před sebou bílou budovu Penzionu Doctor. Zabočíte jakoby k ní a školu budete mít po pravé ruce.

TERMÍNY KONÁNÍ – zapište si je prosím do diáře

neděle od 9:30 do cca 16:00 hodin (celkem 30 hodin á 60 minut)

    • 23. října 2022 
    • 20. listopadu 2022
    • 29. ledna 2023
    • 12. února 2023
    • 12. března 2023
    • 16. dubna 2023
 

Příjezd bude možný vždy cca 20 minut před začátkem akce. Počítáme s cca 1,5 hodinou jako přestávkou na oběd. Na oběd budeme chodit do blízké Hospůdky U dvou borovic (můžete tam i se psy nebo si psy necháte ve třídě). Výborně tam vaří 🙂

Pokud se lekce kvůli opatřením vlády nebude moci uskutečnit naživo, bude realizována online (max. tři lekce). I v rámci online lekcí se budete moci těšit na trénink naživo se psem, na proaktivní zábavnou výuku a na mnoho bonusového video materiálu z praxe.

JAK SE ŘEŠÍ ABSENCE

V případě, že se některé z lekcí nebudete moci zúčastnit, tak budeme zásadní okamžiky kurzu natáčet a videa dostanete k dispozici.

CENA ZA KURZ

Kč 7 500,– za cvičící tým (= osoba + jeden nebo více psů)

Vstupné v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100.

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

EUR 312,– za cvičící tým (= osoba + jeden nebo více psů)

Vstupné v EUR prosím uhraďte na účet číslo IBAN: CZ7120100000002001365182

(BIC: FIOBCZPPXXX)

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

Po odeslání přihlášky vám e-mailem nejpozději do 10ti dnů potvrdím, že na kurz je ještě volné místo. Poté můžete buď uhradit celou cenu kurzu, nebo svou přihlášku závazně potvrdit zaplacením nevratné zálohy ve výši Kč 3 000,– (125,– EUR). Záloha se vrací pouze v případě zrušení kurzu z důvodů na mé straně.

Doplatek ceny kurzu je splatný nejpozději do 12. září 2022. Po tomto termínu činí storno poplatek při zrušení přihlášky 100 %. Pokud se chcete vyhnout storno poplatkům, můžete za sebe poslat náhradníka. O této změně mě prosím informujte na e-mail bohmova.hana@post.cz.

Cena zahrnuje lektorné, pronájem prostor včetně vytápění, drobné občerstvení a materiál na program. Cena nezahrnuje cestovné, ubytování a stravu (s výjimkou drobného občerstvení).

CO S SEBOU

 • psa s vodítkem a s POSTROJEM NEBO POHODLNÝM NESTAHOVACÍM OBOJKEM!
 • KLEC (nebo boudičku či přepravku), aby psi měli možnost během teorie v klidu odpočívat a hlavně, abyste je zde mohli odložit, zatímco budete potřeba jako figuranti
 • vlastní židli (pokud si nechcete formovat zadek na tvrdé studené dřevěné)
 • spoustu oblíbených pamlsků nakrájených na malé kousíčky v dostatečném množství (doporučujeme více druhů; NEDROBIVÉ; podlahová krytina je hnědá, takže občas se bude hodit třeba sýr, piškoty apod.)
 • poznámkový blok a něco na psaní (foťák nebo kameru)
 • počasí a teplotám odpovídající sportovní oblečení (v zimě se může hodit deka na přikrytí)
 • bude-li venku zabláceno, vezměte si prosím čistou obuv (ideálně tenisky); vezměte si pro jistotu něco teplého na nohy, protože od podlahy může zábnout

POZOR – během akce budou pořizována videa a fotografie. Odesláním přihlášky dáváte souhlas s natáčením Vaší osoby v souladu s PODMÍNKAMI VZNIKU A ŠÍŘENÍ FOTOGRAFIÍ A ZVUKOVĚ-OBRAZOVÝCH ZÁZNAMŮ POŘIZOVANÝCH NA MNOU POŘÁDANÉ AKCI. Bez tohoto souhlasu není možné se akce zúčastnit. Videa a fotografie budete mít pro soukromé účely po skončení akce (lekce) k dispozici. Věřím, že vám poslouží nejen jako upomínka, ale především jako benefit v podobě autentických vzdělávacích materiálů.