Hana Böhmová (PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY,AKCE Tábor extra pro bojácné psy 27. srpna – 2. září 2023 v Heřmanově Městci

Tábor extra pro bojácné psy 27. srpna – 2. září 2023 v Heřmanově MěstciTábor je otevřen všem psům a jejich rodinám, kteří jsou citliví, úzkostní až bojácní. Budeme se učit pracovat se psím strachem:

   • ze samoty (váš pes o samotě vyje, štěká, ničí věci, kálí, čůrá, rozškrábává dveře, sebepoškozuje se….)
   • ze zvuků (váš pes se rozklepe po celém těle a snaží se někam prchnout před bouřkou, při zvucích rachejtlí, ale vyleká ho třeba i hlasité výsknutí, zvuk padajících předmětů, potlesk…)
   • z cizích lidí (stačí třeba i jen pohled a váš pes hned vyjíždí; nemá rád doteky od cizích lidí – problém je to zejména u výstavního předvedení psa)
   • z cizích psů (při setkání s nimi neví, jak se chovat – buď štěká a vyjíždí /i útok je obrana/ nebo se snaží prchnout)
   • z cizího prostředí (do jiných místností váš pes vchází stažený a ztuhlý a sotva dýchá – je pro něho obtížné se uklidnit a uvolnit)
   • z manipulace (stříhání drápků, koupání, stříhání, česání, navlékání oblečku, postroje… – to je noční můra – váš pes je schopný vás pokousat nebo se chvěje strachy a už předem prchá pod postel)
   • a další…

NAUČÍME VÁS:

   • jak pracovat s bojácným a úzkostným psem (postupná desenzitiace, habituace, protipodmiňování, trénink krok za krokem – úspěch je základem pro zvyšování sebevědomí, odměňování za statečnost)
   • jak rozumět svému psovi (psí komunikace v teorii i praxi; stres – jeho příčiny a vliv na chování psa; důležitost managementu)
   • jak pomoci svému psovi z úzkých (copingové strategie, bariéry, výživové doplňky, bandáže a jak strava ovlivňuje chování)

Tábor je otevřen všem, bez ohledu na věk psa – učíme se ostatně po celý život. Zúčastnit se můžete i z preventivních důvodů např. se štěňátky.

Veškeré aktivity budou individuálně přizpůsobeny vaším aktuálním možnostem a schopnostem. Budeme se v rámci možností snažit, aby nebyla překračována reaktivní vzdálenost vašeho psa v případě strachu z lidí a jiných psů (samozřejmě vás budeme učit i tyto situace zvládat). Přesto prosím zvažte, zda účast na takovém táboře by pro vašeho psa nebyla extrémně stresující. V takovém případě prosím využijte možnosti zúčastnit se jako divák bez psa. Pokud by totiž váš pes v novém prostředí (ani po několikadenní aklimatizaci) nebyl schopen žrát a soustředit se na vás, budou naše možnosti značně omezené. Účinná pomoc totiž vždy začíná ještě dříve, než nastává problém! Když jsme v problému, už jen hasíme následky.

Hodláte-li přijet se psem, který má problém zůstat sám, prosím, abyste přijeli s více členy své rodiny, aby vašeho psa během teorie bez psů, mohl někdo v chatce, na procházce atp. pohlídat.

Program bude opravdu nabytý: Cvičit budeme v dopoledním bloku, v odpoledním bloku a ještě vás bude čekat večerní až noční program. Teorie předcházející každý cvičební blok a večerní program je obvykle bez účasti psů (což bude vyžadovat samostatné odložení – odpočívání vašich psů na pokoji nebo v chatce – počítejte s tím prosím).

Pro PODROBNÉ společné INFORMACE K AKCÍM PRO BOJÁCNÉ PSY (program, doporučená výbava…) si klikněte sem 🙂

MÍSTO KONÁNÍ

Kynologický areál v Heřmanově Městci – adresa Za Oborou 930, Heřmanův Městec (odkaz na MAPU)
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí. Pitná voda je do areálu dovážená – místní voda je pouze užitková.

Vzhledem k charakteru akce, buďme k sobě prosím ohleduplní a v areálu mějme své psy na vodítku a snažme se od sebe navzájem udržovat dostatečnou vzdálenost. Už i tak bude akce pro naše psy psychicky náročná, tak ať jim to neděláme těžší, než je to nutné. Za všechny účastníky předem děkuji!

PŘÍJEZD A ODJEZD 

Příjezd v neděli 27. srpna 2023 od 15 nejpozději do 17 hodin. Začínat budeme společným úvodem, tréninkem, případně přednáškou – prosím přijeďte včas, na tyto úvodní aktivity budou navazovat všechna praktická cvičení. Pokud budete mít zpoždění, dejte mi prosím vědět na tel: 723 367 923, ať víme, jestli na vás máme čekat.

Odjezd v sobotu 2. září 2023 dopoledne (program končí v pátek v noci večerním programem).

CENA A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Cena 5 500,– pro cvičící tým (= pes + jedna nebo dvě osoby; bez ubytování)

Cena 2 400,– pro diváky (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)

Příplatek 800,– za dalšího aktivního psa cvičícího týmu (Doporučujeme Vám přijet jen s jedním psem, abyste vše v klidu zvládali. Pokud ale vlastníte psů více, je možné, že některých cvičení by se mohl zúčastnit i další pes – např. pokud budeme cvičit postupně v několika skupinách nebo půjde např. o psí komunikaci a bude přínosná účast více psů najednou. Jinak platí – zvláště bude-li se cvičit jednotlivě – že si můžete psy střídat, ale z časových důvodů vám bude věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen psa jednoho.)

Další psi, kteří se nebudou účastnit programu jsou pochopitelně zdarma.

Po potvrzení přihlášky z mé strany vás požádám e-mailem o zaplacení nevratné zálohy ve výši Kč 2 000,–. Zaplacením zálohy svou přihlášku závazně potvrdíte. Doplatek ceny za výcvik je potom splatný nejpozději do 25. července 2023. Pokud se přihlásíte po tomto termínu, je cena za výcvik splatná ihned po potvrzení přijetí přihlášky (tedy potvrzení, že je ještě volné místo).

Cenu za výcvik prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 – jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplacené zálohy nebo vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)! Přihlášku považuji za závaznou až po zaplacení zálohy – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní, ale vzhledem k intenzitě programu tuto variantu nedoporučuji.

Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek – každý přihlášený tým má automaticky rezervovanou svou vlastní chatku. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky jsou udržované, přesto počítejte s určitým spartánským stylem 😉 Na místě je možné obdržet pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (povlečení a prostěradlo) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze 🙁 a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.
Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a vytřít ledničku!
Ubytování v chatkách: cena 250,– za osobu a noc
(celý tábor = 6 nocí = 1500,– za osobu)
Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

 

STRAVOVÁNÍ – vlastní

Na obědy budeme chodit do blízké restaurace EDEN. Můžete si ale zvolit restauraci dle vlastního uvážení – městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže ani nákupy nejsou problém. V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit (mikrovlnka, sporák, rychlovarné konvice, lednička, mražák, nádobí, hrnce, příbory…). Snídaně a večeře si nejčastěji řešíme svépomocí.

Maximální počet přihlášených: 10 cvičících týmů 

Po potvrzení přihlášky e-mailem již neposílám další informační ani potvrzující e-maily ani informace o došlé platbě. Pokud platba nedorazila, věřte mi, že se ozvu 🙂 Mlčení znamená, že je vše v pořádku. Vše podstatné najdete zde v propozicích nebo ve všeobecných informacích k (pře)výchovným táborům.

 

KAŽDÝ SE ÚČASTNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ a je plně zodpovědný za chování svého psa! To znamená, že pokud by se čistě náhodou stalo, že váš pes způsobí nějakou škodu (poškrábe dveře, rozkouše nábytek…) nebo někoho (člověka či psa) pokouše, budete tento problém řešit přímo – tedy majitel psa „pachatele“ versus poškozený. Děkuji za pochopení.

PŘIHLÁŠKA na tábor extra pro bojácné psy

Doufám, že jste věnovali čas přečtení si propozic a všeobecných informací o převýchovných psích táborech a víkendech. Věnovala jsem hodně času jejich přípravě, abych už nemusela odpovídat na miliony doplňujících otázek :).

PŘIHLÁŠKA

POZOR – během akce budou pořizována videa a fotografie. Odesláním přihlášky dáváte souhlas s natáčením Vaší osoby v souladu s PODMÍNKAMI VZNIKU A ŠÍŘENÍ FOTOGRAFIÍ A ZVUKOVĚ-OBRAZOVÝCH ZÁZNAMŮ POŘIZOVANÝCH NA MNOU POŘÁDANÉ AKCI. Bez tohoto souhlasu není možné se akce zúčastnit. Videa a fotografie budete mít pro soukromé účely po skončení akce (lekce) k dispozici. Věřím, že vám poslouží nejen jako upomínka, ale především jako benefit v podobě autentických vzdělávacích materiálů.

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud Vás přijede více, uveďte prosím do „poznámky na závěr“ kolik vás bude, abych pro Vás počítala s ubytováním.
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“.
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“
Uveďte, cokoliv máte na srdci – například: čeho se váš pes bojí. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.