Hana Böhmová (PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY,AKCE Letní tábor EXTRA pro bojácné psy 23.-29.8.2020

Letní tábor EXTRA pro bojácné psy 23.-29.8.2020Tábor je určen pro pejsky, kteří trpí strachem, a když se bojí, řeší to spíše útěkem. Určitě jsou vítána i štěňátka v rámci prevence strachu a všichni, které toto téma zajímá.

NAUČÍM VÁS:

  • jak pracovat s bojácným a úzkostným psem – naučíte se používat konkrétní nástroje, jako je postupná desenzitiace, protipodmiňování, trénink krok za krokem, jak odměňovat bezpečím a jak a čím můžete svému psovi zvyšovat sebevědomí
  • jak rozumět svému psovi – budeme se věnovat prakticky i teoreticky psí komunikaci, budete se učit se psem mluvit a být mu oporou
  • jak pomoci svému psovi z úzkých – budeme hledat společně řešení přímo na míru vašemu psovi – vyzkoušíte si copingové strategie, bariéry, bandáže, uklidňující rituály a doteky…
  • jak se společně bavit a odpočívat

Během tábora budeme střídat společná cvičení stejná pro všechny a individuální práci extra na míru každému psovi. Veškeré aktivity budou přizpůsobeny vaším aktuálním možnostem a schopnostem a jak doufám, budou i divácky atraktivní, protože počítám i s tím, že někteří úzkostní pejskové potřebují několik dní na aklimatizaci.

Přesto prosím zvažte, zda účast na takovém táboře by pro vašeho psa nebyla extrémně stresující. V takovém případě prosím využijte možnosti zúčastnit se jako divák bez psa. Pokud by totiž váš pes v novém prostředí (ani po několikadenní aklimatizaci) nebyl schopen žrát a soustředit se na vás, budou naše možnosti značně omezené. Účinná pomoc totiž vždy začíná ještě dříve, než nastává problém! Když jsme v problému, tak hlavně hasíme následky.

Hodláte-li přijet se psem, který má problém zůstat sám, prosím, abyste přijeli s více členy své rodiny, aby někdo mohl vašeho psa pohlídat a on si mohl odpočinout, i když vy budete zapojeni do programu. Při některých aktivitách a pro některé psy bude přínosné, aby měli možnost pracovat v klidu bez přítomnosti jiných psů. A je docela možné, že vás občas budeme potřebovat jako figuranta.

Program bude opravdu nabytý: Cvičit budeme v dopoledním bloku, v odpoledním bloku a ještě vás bude čekat večerní až noční program. Teorie předcházející každý cvičební blok a večerní program je obvykle bez účasti psů.

Pro PODROBNÉ společné INFORMACE K (PŘE)VÝCHOVNÝM táborům nebo víkendům (program, doporučená výbava…) si klikněte sem 🙂

MÍSTO KONÁNÍ

Kynologický areál v Heřmanově Městci
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí. Pitná voda je do areálu dovážená – místní voda je pouze užitková.

PŘÍJEZD A ODJEZD 

Příjezd v neděli 23. srpna 2020 od 15ti do 17 hodin (dříve, než v 15 hodin, prosím nejezděte, neboť zde nikdo nebude). Začneme společným úvodem, tréninkem, případně přednáškou – prosím přijeďte včas, na probíranou teorii budou navazovat všechna praktická cvičení.

Odjezd v sobotu 29. srpna 2020 dopoledne (program bude končit v pátek v noci – zřejmě společným táborákem)

CENA A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Cena 5 000,– pro cvičící tým (= pes + jedna nebo dvě osoby; bez ubytování)
Cena 2 000,– pro diváky (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)
Cena 1 000,– náhledová praxe pro účastníky Akademie pro instruktory (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)

Cenu za výcvik prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 zároveň s přihláškou – jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno. Vzhledem k vyšší ceně tábora je možné zároveň s přihláškou uhradit pouze nevratnou zálohu ve výši Kč 2 000,– a doplatek zaslat nejpozději do 31. května 2020.
Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)! Přihlášku považuji za závaznou až po jejím zaplacení – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní.
Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek – každý bude mít vlastní chatku. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky nejsou nejnovější – počítejte s určitým spartánským stylem 😉 Samozřejmostí je velice pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla, které obdržíte při příjezdu. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (postačí povlečení) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze 🙁 a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.
Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a vytřít ledničku!
Ubytování v chatkách: cena 200,– za osobu a noc
(celý tábor = 6 nocí = 1200,– za osobu)
Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

STRAVOVÁNÍ – vlastní

Na obědy budeme chodit do blízké restaurace EDEN. Můžete si ale zvolit restauraci dle vlastního uvážení – městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže ani nákupy nejsou problém. V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit (mikrovlnka, sporák, rychlovarné konvice, lednička, mražák). Snídaně a večeře si nejčastěji řešíme svépomocí.

Maximální počet přihlášených: 8 cvičících týmů 

Po potvrzení přihlášky e-mailem již neposílám další informační ani potvrzující e-maily ani informace o došlé platbě. Pokud platba nedorazila, věřte mi, že se ozvu 🙂 Mlčení znamená, že je vše v pořádku. Vše podstatné najdete zde v propozicích nebo ve všeobecných informacích k (pře)výchovným táborům.

PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud Vás přijede více, uveďte prosím do "poznámky na závěr" kolik vás bude, abych pro Vás počítala s ubytováním.
Pokud je Váš pes kříženec, napište plemeno, kterému se nejvíce podobá. V případě voříšků prosím o informaci, zda je to pes mini, malý, střední nebo velký 🙂 Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky "poznámka na závěr". Pokud se tábora zúčastníte jako divák - vyplňte "divák".
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky "poznámka na závěr".
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte tuto informaci o dalších psech v "poznámce na závěr".
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.