Hana Böhmová (PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY,AKCE Setkání majitelů smeček 5. – 7.6.2020 v penzionu Na Celnici

Setkání majitelů smeček 5. – 7.6.2020 v penzionu Na CelniciSetkání majitelů smeček je určeno pro všechny, které zajímá téma práce se smečkou nebo potřebují řešit nějaký ten vnější nebo interní smečkový problém. Předpokládáme, že se dotkneme následujících témat:

   • trénink základní ovladatelnosti smečky – přivolání, odložení, chůze na vodítku + smečkové vychytávky

   • trénink sportovních aktivit se smečkou – po jednom nebo všichni naráz

   • rovnováha a dynamika ve smečce – aneb jak snížit napětí a čím podpořit klid; kdo – co je spouštěčem problémů a co s tím

   • role vůdce smečky – kdo a jaká nastoluje ve smečce pravidla versus pouštění se kontroly aneb jak zvládat každodenní situace (od přípravy krmení až po potkávání jiných psů na procházkách)

 

Z výčtu je zřejmé, že během víkendu není možné stihnout probrat podrobně vše. Praktická cvičení proto budou realizována na základě konkrétních problémů, které budete potřebovat řešit = stanete se spolutvůrci programu. Pro každého z vás budeme hledat individuální řešení.

Věnovat se Vám budou dvě instruktorky: 

Hana Böhmová – majitelka smečky čivav z chovné stanice

Petra Marečková – majitelka různorodé smečky sportovně vedených psů

Kromě praktických cvičení se budou konat i teoretické bloky, ve kterých budeme společně probírat teorii, sdílet si své zkušenosti, případně rozebírat přes den natočený filmový materiál. 

MÍSTO KONÁNÍ, UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ

Penzion Na Celnici v Novohradských horách – http://www.penzionnacelnici.cz

Penzion se nachází v jižních Čechách cca 2 km od města Nové Hrady. Leží přímo na hranicích s Rakouskem, v objektu bývalé celnice. Psi se mohou pohybovat prakticky všude, mohou s Vámi být ubytováni na pokojích i v chatkách a pro ty psy, kteří jsou zvyklí být venku, jsou k dispozici venkovní kotce se zateplenou boudou. Přímo na pozemku penzionu se nachází prostorné cvičiště rozdělené oplocením na tři sekce, kde budeme převážně cvičit. V případě nepříznivého počasí využijeme i vnitřních prostor.

Pro uskladnění krmení pro psy je zdarma k dispozici společná lednička a mrazák

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ SI KAŽDÝ ÚČASTNÍK ZAJIŠŤUJE SÁM – Penzion je Vám v tomto směru plně k dispozici. Nabízí ubytování na pokojích i v chatkách a možnost stravování formou polopenze nebo plné penze.

objednavky@penzionnacelnici.cz

mobil: 608 222 26

CENA ZA VÍKEND (bez ubytování a stravy)

Kč 2 800,– za cvičící tým (= až dvě osoby + smečka)

Cenu v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100.

Jako variabilní symbol prosím použijte číslo mobilu uvedené v přihlášce

Cena je splatná zároveň s podáním přihlášky. Cena zahrnuje lektorné, pronájem prostor (areál a klubovna) a materiál a pomůcky potřebné pro program. Cena nezahrnuje ubytování a stravu.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte).

PŘÍJEZD A ODJEZD 

Příjezd v pátek 5. června 2020 od 15 do 17ti hodin. Začneme ještě večer společným úvodem, vzájemným seznámením, večeří a prvním tréninkem, případně nějakou jinou aktivitou.

Program bude končit v neděli 7. června 2020 odpoledne v cca 17 – 18 hodin.

CO S SEBOU

   • přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i na pokoj nebo do chatky, zvláště když tam nebudete bydlet sami)
   • dávám přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku – v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
   • vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m – ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
   • motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
   • pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v blízkých Nových Hradech)
   • notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
   • foťák či kamera, EXTERNÍ DISK nebo FLEŠKA (nápady, pomůcky, aktivity – vše si můžete pro vlastní potřebu fotit a natáčet)
   • ! doporučujeme holínky !  (ráno je rosa), židličku, deku na ležení a slunečník, deštník a pláštěnku … (dosud neumíme poručit větru a dešti) a celkově sportovní oděv

PŘIHLÁŠKA 

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.