PSÍ HERNY

Hana Böhmová PSÍ HERNY

Pokud řešíte, jak zabavit svého psa, aby se nenudil a tudíž nezlobil, tak psí herny jsou to pravé ořechové.

Hraní si se psem totiž neznamená pouze přetahování se o hračku. Můžete toho dělat mnohem více – jsou hry divoké i klidné, hry na ven i na doma, hry pro jednotlivce i celé rodiny.

Hraní se psem ovšem není o anarchii. I hry mají svá pravidla a jsou vítaným doplňkem jak rozvíjet váš vztah, mezidruhové komunikační dovednosti, sebekontrolu, reakci na oslovení nebo na přivolávací povel, pozornost a soustředění, pohybové dovednosti, zvyšovat sebevědomí a v neposlední řadě jak nenápadně zvykat vašeho psa na nepříjemné podněty (zúžené prostory, hluk, nestabilní plochy, různé povrchy…).

Kromě toho se budete výborně bavit a poznáte, jak hry dokáží stmelit celé rodiny. Ve psích hernách vítáme s jedním psem i více rodinných příslušníků – děti a seniory nevyjímaje 😀

V herně se budou výborně bavit naprostí začátečníci i pokročilí; staří i mladí. Herny jsou specifické tím, že obvykle pracují všichni psi najednou – je to tedy velmi intenzivní. Aby něco takového bylo možné, tak každý pes má pro svou práci vytvořený herní prostor, který je oddělený zástěnami, aby měl klid. To se samozřejmě netýká venkovních psích heren, kde je možnost se rozptýlit na větší vzdálenost.