Hana Böhmová (PŘE)VÝCHOVNÉ PSÍ TÁBORY,AKCE (Pře)výchovný psí víkend pro nezbedy 30.9.-2.10.2022 v Heřmanově Městci

(Pře)výchovný psí víkend pro nezbedy 30.9.-2.10.2022 v Heřmanově Městci(Pře)výchovný víkend pro psí nezbedy je určen především těm, kteří chtějí svého psa naučit spolehlivé přivolání a pohodovou vycházkovou chůzi s prověšeným vodítkem. Víkend je ideální pro štěňata všeho věku, puberťáky a starší psí nezbedníky, kteří potřebují naučit nebo připomenout základní psí poslušnost.

Budeme se věnovat tomu:   • Jak psovi srozumitelně vysvětlit sebekontrolní psí pravidla s pamlsky i bez nich a jak si porozumět i beze slov (co vše říká naše řeč těla)
   • Jak psa naučit reakci na oslovení – přivolání a chůzi na prověšením vodítku (aneb jak to udělat, aby se psovi vyplatilo udělat, co chceme my)
   • Jak řešit situace, které náš pes ještě nezvládá, protože jsou pro něho příliš těžké (aneb jak to udělat, aby si pes přestal trénovat neposlušnost)
   • A možná bude i socializační procházka a/nebo řízená psí komunikace 
 
Program přizpůsobuji účastníkům – tedy sestavuji jej podle toho, co budete potřebovat nejvíce.
 

Cvičit se psy budeme v dopoledním a v odpoledním bloku. Večer v klubovně potom proběhne ještě program bez psů – shrnutí dne, potřebná teorie, videa… Počítejte prosím s tím, že cvičení se psy bude převážně individuální nebo v menších skupinkách – tedy ve cvičebním prostoru budou jen psi, kteří aktuálně cvičí. Ostatní psi budou čekat, než přijdou na řadu v chatce, v autě, v odkládacím kotci, v boudičce atp. o samotě, protože počítám s tím, že snažení ostatních týmů budete chtít přihlížet a budete se tak učit od sebe navzájem. Cvičení se snažím vždy dělat divácky atraktivní. Pokud váš pes nezvládá být alespoň 2 hodiny o samotě, doporučujme přibrat s sebou osobu, která s ním tento čas bude trávit třeba na procházce.

Neočekávám, že přijdete s vychovaným psem. Pokud máte přesto obavy, že byste takovou akci se psem nezvládli, neváhejte se zúčastnit  jako diváci bez psa. Tento víkend nebude věnován řešení problémů agresivních a bojácných psů (prosím vyčkejte až na specializované akce v roce 2023).

Pro PODROBNÉ společné INFORMACE K (PŘE)VÝCHOVNÝM táborům nebo víkendům (program, doporučená výbava…) si klikněte sem 🙂

 

MÍSTO KONÁNÍ

Kynologický areál v Heřmanově Městci – adresa Za Oborou 930, Heřmanův Městec (odkaz na MAPU)
Areál leží na kraji města – velký prostor pro procházky a venčení. Areál je oplocený. Součástí areálu je sprcha, WC, klubovna s plně vybavenou kuchyňkou (kde je možné si vařit). Odkládací kotce pro psy jsou samozřejmostí. Pitná voda je do areálu dovážená – místní voda je pouze užitková.

Vzhledem k charakteru akce (mohou být přítomni i psi s nejrůznějšími problémy), buďme k sobě prosím ohleduplní a v areálu mějme své psy na vodítku a snažme se od sebe navzájem udržovat dostatečnou vzdálenost. Už i tak bude akce pro naše psy psychicky náročná, tak ať jim to neděláme těžší, než je to nutné. Za všechny účastníky předem děkuji!

 

 

PŘÍJEZD A ODJEZD 

Příjezd v pátek 30. září 2022 od 14 nejpozději do 16 hodin. Začínat budeme společným úvodem, tréninkem, případně přednáškou – prosím přijeďte včas, na tyto úvodní aktivity budou navazovat všechna praktická cvičení. Pokud budete mít zpoždění, dejte mi prosím vědět na tel: 723 367 923, ať víme, jestli na vás máme čekat.

Odjezd v neděli 2. října 2022 po obědě – program bude končit dopoledním tréninkem v cca 12 hodin. Bude-li to potřeba, není z mé strany problém zdržet se déle.

 

CENA A PLATEBNÍ PODMÍNKY

Cena 2 800,– pro cvičící tým (= pes + jedna nebo dvě osoby; bez ubytování)

Cena 1 000,– pro diváky (jen do naplnění ubytovací kapacity; bez ubytování)

Příplatek 300,– za dalšího aktivního psa cvičícího týmu (Doporučujeme Vám přijet jen s jedním psem, abyste vše v klidu zvládali. Pokud ale vlastníte psů více, je možné, že některých cvičení by se mohl zúčastnit i další pes – např. pokud budeme cvičit postupně v několika skupinách nebo půjde např. o psí komunikaci a bude přínosná účast více psů najednou. Jinak platí – zvláště bude-li se cvičit jednotlivě – že si můžete psy střídat, ale z časových důvodů vám bude věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen psa jednoho.)

Další psi, kteří se nebudou účastnit programu jsou pochopitelně zdarma.

Po potvrzení přihlášky z mé strany vás požádám e-mailem o zaplacení nevratné zálohy ve výši Kč 500,–. Zaplacením zálohy svou přihlášku závazně potvrdíte. Doplatek ceny za výcvik je potom splatný nejpozději do 9. září 2022. Pokud se přihlásíte po tomto termínu, je cena za výcvik splatná ihned po potvrzení přijetí přihlášky (tedy potvrzení, že je ještě volné místo).

Cenu za výcvik prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100 – jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplacené zálohy nebo vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)! Přihlášku považuji za závaznou až po zaplacení zálohy – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování přímo v areálu není podmínkou. Účastník tábora si může zajistit i nezávisle na nás ubytování vlastní, ale vzhledem k intenzitě programu tuto variantu nedoporučuji.

Přímo v areálu jsou dvojlůžkové chatky o kapacitě 25ti lůžek – každý přihlášený tým má automaticky rezervovanou svou vlastní chatku. Součástí každé chatky je elektrické topení, el. zásuvka, lednička, noční stolek a skříň na šatstvo. Chatky jsou udržované, přesto počítejte s určitým spartánským stylem 😉 Na místě je možné obdržet pěkné a čistě vyprané povlečení a prostěradla. Pokud však budete chtít, aby psi s Vámi spali v posteli, prosím vezměte si lůžkoviny (povlečení a prostěradlo) vlastní! Přeci jenom zachlupacené a zablácené povlečení kolikrát ani pořádně vyprat nelze 🙁 a toto opatření činíme s ohledem na jeho další uživatele a na přání majitelů areálu.
Na konci pobytu je každý povinen sundat povlečení, vymést a vytřít chatku a vytřít ledničku!
Ubytování v chatkách: cena 200,– za osobu a noc
(celý víkend = 2 noci = 400,– za osobu)
Ubytování se platí až na místě v hotovosti podle prospaných nocí.

 

STRAVOVÁNÍ – vlastní

Na obědy budeme chodit do blízké restaurace EDEN. Můžete si ale zvolit restauraci dle vlastního uvážení – městečko je skutečně, co by kamenem dohodil, takže ani nákupy nejsou problém. V areálu je kuchyňka, kde bude možné si vařit (mikrovlnka, sporák, rychlovarné konvice, lednička, mražák, nádobí, hrnce, příbory…). Snídaně a večeře si nejčastěji řešíme svépomocí.

Maximální počet přihlášených: 8 cvičících týmů 

Po potvrzení přihlášky e-mailem již neposílám další informační ani potvrzující e-maily ani informace o došlé platbě. Pokud platba nedorazila, věřte mi, že se ozvu 🙂 Mlčení znamená, že je vše v pořádku. Vše podstatné najdete zde v propozicích nebo ve všeobecných informacích k (pře)výchovným táborům.

 

KAŽDÝ SE ÚČASTNÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ a je plně zodpovědný za chování svého psa! To znamená, že pokud by se čistě náhodou stalo, že váš pes způsobí nějakou škodu (poškrábe dveře, rozkouše nábytek…) nebo někoho (člověka či psa) pokouše, budete tento problém řešit přímo – tedy majitel psa „pachatele“ versus poškozený. Děkuji za pochopení 🙂

PŘIHLÁŠKA na víkend

Doufám, že jste věnovali čas přečtení si propozic a všeobecných informací o převýchovných psích táborech a víkendech. Věnovala jsem hodně času jejich přípravě, abych už nemusela odpovídat na miliony doplňujících otázek :).

PŘIHLÁŠKA

POZOR – během akce budou pořizována videa a fotografie. Odesláním přihlášky dáváte souhlas s natáčením Vaší osoby v souladu s PODMÍNKAMI VZNIKU A ŠÍŘENÍ FOTOGRAFIÍ A ZVUKOVĚ-OBRAZOVÝCH ZÁZNAMŮ POŘIZOVANÝCH NA MNOU POŘÁDANÉ AKCI. Bez tohoto souhlasu není možné se akce zúčastnit. Videa a fotografie budete mít pro soukromé účely po skončení akce (lekce) k dispozici. Věřím, že vám poslouží nejen jako upomínka, ale především jako benefit v podobě autentických vzdělávacích materiálů.

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud Vás přijede více, uveďte prosím do „poznámky na závěr“ kolik vás bude, abych pro Vás počítala s ubytováním.
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“.
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“
Pokud se akce zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.