Hana Böhmová AKCE PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKY canisterapeutických týmů 21.-22.9.2019 v Ostravě

PŘÍPRAVA NA ZKOUŠKY canisterapeutických týmů 21.-22.9.2019 v Ostravě

Cílem víkendu je Vás komplexně připravit na ZKOUŠKY CANISTERAPEUTICKÝCH TÝMŮ dle zkušebního řádu spolku JdeTo Klub, z. s. (https://jdeto.team). U zrodu tohoto zkušebního řádu jsem stála osobně a jsem i zkušební komisařkou. Doporučuji jeho zevrubné prostudování, protože se značně od obvyklých CT zkoušek liší. Mimochodem, v naší republice si může kdokoliv založit spolek a vymyslet zkušební řád – to jen, abyste nebyli zmateni 🙂

Nejbližší chystané zkoušky:

Na co klade zkušební řád JdeTo Klubu, z. s. důraz?

 • Přezkušujeme TÝM nikoliv pouze psa. Jsme si vědomi toho, že chování psa je ovlivněno mnoha faktory a tím nejdůležitějším je jeho psovod. Pes také canisterapii nezorganizuje ani nedomluví, tudíž kvalitu terapie zásadně ovlivňuje právě člověk 🙂
 • Všímáme si komunikace týmu a hodnotíme to, zda terapeut – psovod vnímá a reaguje na komunikaci svého psa, nakolik jsou sehraní a napojení na sebe. Canisterapie je o přenosu energie, a aby energie proudila, je třeba, aby se při terapii všichni cítili dobře (psovod, pes i klient).
 • Canisterapie je velmi široký obor (můžete pouze relaxovat, stejně jako dělat cirkusové představení a všechno mezi tím), proto jsme se snažili, aby naše zkoušky dávaly prostor pro vlastní invenci a pojetí a neupřednostňovaly žádný zaběhaný model.
 • Jestli přežijete zkoušky, tak v praxi už to zvládnete levou zadní 🙂 🙂 🙂 Váš výkon okamžitě v průběhu zkoušek komentujeme, jelikož je naším cílem, abyste byli stále lepší a lepší. Častý komentář účastníků na závěr: „To byl vlastně seminář během kterého probíhaly zkoušky.“ 🙂

Nicméně příprava je důležitá :). Rozdělila jsem ji pro Váš do dvou dnů a dvou témat.

SOBOTA – VÝCHOVA CANISTERAPEUTICKÉHO PSA 

10:00 – 18:00 (v tom cca 1 hod. přestávka na oběd)

Max.: pro 8 cvičících týmů (diváci bez omezení)

PROGRAM: Probereme vše, co by měl po výchovné stránce canisterapeutický pes zvládat a samozřejmě, jak jej to naučit. Zejména se zaměříme na:

 • přivolání – odvolání (jak odvolat psa i ze situace, kdy mu klient mává pamlsky před čumákem)
 • chůze na prověšeném vodítku i za ztížených podmínek (jak být spolu na jedné vlně a bez nutnosti korigovat psa vodítkem zvládnout překážkovou dráhu i průchod kolem lákadel)
 • odložení (jak naučit psa odložení i v případě lákadel všude kolem a jak naučit psa čekat delší dobu v boudičce)
 • sebekontrola (jak naučit psa trpělivosti a soustředění)

NEDĚLE – OCHUTNÁVKA CT PRÁCE S RŮZNÝMI CÍLOVÝMI SKUPINAMI

9:00 – 18:00 (v tom cca 1 hod. přestávka na oběd)

Max.: pro 8 cvičících týmů (diváci bez omezení)

Vyzkoušíte si v simulované CT praxi v roli canisterapeutického týmu nebo figurantů:

 • setkání s různě handicapovanými klienty (na vozíčku, ležící, o berlích…)
 • setkání se skupinou klientů
 • vedení rozhovoru se skupinou klientů (součástí budou náměty na rozhovory s různými věkovými kategoriemi)
 • sestavení programu pro skupinu klientů (součástí bude inspirace k aktivitám)
 • řízenou práci s individuálním klientem (součástí bude inspirace k aktivitám)

Během všech aktivit budeme se budeme zabývat i psí, mezidruhovou a mezilidskou komunikací.

DŮLEŽITÉ pro neděli – pes musí umět odpočívat samostatně v boudičce nebo v kleci. Budete totiž velmi často pracovat samostatně bez psů. Jiné dovednosti nejsou nutné, postačí, pokud pes s vámi rád spolupracuje i za přítomnosti jiných psů a lidí. Pokud má váš pes problémy s blízkým setkáváním se s jinými psy v uzavřeném prostoru, bylo by vhodné počítat s jeho „ubytováním“ v autě. Parkování je možné hned před halou.

MÍSTO KONÁNÍ

Akce se koná v areálu Psí školy KOIRA na adrese Antošovická 376/90, Ostrava – Koblov. Jedná se o budovy bývalého kulturního domu při vjezdu do areálu bývalého dolu Koblov jde o první budovu vpravo. Budova je vzdálena cca 50 m od zastávky MHD „Důl Koblov“. 

Cvičit budeme podle počasí buď v malé hale, kde lze přitopit v kamnech, nebo ve velké hale, kde jsou venkovní teploty. Prosím vhodně se oblečte – doporučuje sportovní oblečení, v zimním období teplé.

Během akce bude možné si v místě uvařit čaj a kávu. K obědu bude možnost objednat si donáškové jídlo – pravděpodobně pizzu. 

CENA ZA AKCI

Kč 1 500,– za cvičící tým za celý víkend (= osoba + jeden nebo více psů)

Kč    850,– za cvičící tým jen za jeden den (= osoba + jeden nebo více psů)

Kč    750,– za diváka bez psa za celý víkend

Kč    400,– za diváka bez psa za jeden den

Diváci se zapojují do aktivit jako figuranti. Členové JdeTo Klubu, z. s. a absolventi Velkých inspirativních kurzů pro CT týmy mají slevu 10 % (tj. 1350,– za víkend nebo 765,– za jeden den).

Vstupné v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100. Variabilní symbol je číslo mobilu uvedeného v přihlášce.

Cena za kurz je splatná zároveň s přihláškou. Přihlášky považuji za závazné až po zaplacení. Cena zahrnuje lektorné, pronájem prostor a materiál na program. Cena nezahrnuje cestovné, ubytování a stravu (s výjimkou drobného občerstvení).

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte).

CO S SEBOU

 • psa s vodítkem a s POSTROJEM NEBO POHODLNÝM NESTAHOVACÍM OBOJKEM!
 • klec (nebo boudičku či přepravku), aby psi měli možnost během teorie v klidu odpočívat a hlavně, abyste je zde mohli odložit, zatímco budete potřeba jako figuranti
 • spoustu oblíbených pamlsků nakrájených na malé kousíčky v dostatečném množství (doporučujeme více druhů; NEDROBIVÉ; podlahová krytina je hnědá, takže občas se bude hodit třeba sýr, piškoty apod.)
 • poznámkový blok a něco na psaní (foťák nebo kameru, flešku)
 • počasí a teplotám odpovídající sportovní oblečení
 • bude-li venku zabláceno, vezměte si prosím čistou obuv (ideálně tenisky); vezměte si pro jistotu něco teplého na nohy, protože od podlahy může zábnout

PŘIHLÁŠKA NA AKCI

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud je Váš pes kříženec, napište plemeno, kterému se nejvíce podobá. V případě voříšků prosím o informaci, zda je to pes mini, malý, střední nebo velký 🙂 Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky „poznámka na závěr“. Pokud se tábora zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“.
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky „poznámka na závěr“.
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte tuto informaci o dalších psech v „poznámce na závěr“.
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.
Štítky: , , , ,