Hana Böhmová AKCE Příměstský canisterapeutický tábor 3. – 6. července 2021 v Suchých Lazcích (na Ostravsku)

Příměstský canisterapeutický tábor 3. – 6. července 2021 v Suchých Lazcích (na Ostravsku)MÁME OBSAZENO – můžete se hlásit již jen jako náhradníci

CÍLEM MINI TÁBORA JE DÁT VÁM PŘÍLEŽITOST VYZKOUŠET SI CANISTERAPEUTICKOU PRAXI, a to napříč cílovými skupinami klientů s individuálním přihlédnutím k charakteru, přednostem a zaměření člověčí i psí části týmu. 

PROGRAM

 • TRÉNINKY UŽITEČNÝCH DOVEDNOSTÍ canisterapeutických psů – Budeme se inspirovat psími sporty i dovednostmi asistenčních psů a k tomu přidáme pár speciálních dovedností jako následování pamlsku, nouse-touchu, následování rukou atp. Naučíte se jak učit krok za krokem.
 
 • JAK SE VYCHOVÁVÁ A UČÍ PES – Jako canisterapeutické týmy před své klienty předstupujete i jako vzor, jak se chovat ke psům / zvířatům. Vzorce chování, které klienti při pohledu na vás nevědomky vnímají, potom přenáší i do jednání se svými soukmenovci. Umění výchovy a slušného chování (a nemyslíme jen na psy) je proto neoddělitelnou součástí dovedností canisterapeuta.
   • jak si vybudovat vztah se psem (obejdeme se bez zákazů a hrubých trestů)
   • jak se učí přivolání / odložení (čekání) / vycházková chůze na prověšeném vodítku
   • sebekontrola a ovladatelnost v canisterapeutické praxi

 • SIMULOVANÁ CT PRAXE – Jak se říká „suchá teorie – zelený strom praxe“. Právě proto je důležité některé aktivity si předem vyzkoušet alespoň v simulované CT praxi. Ať už proto, že tím předejdete případné nehodě, ale především, že získáte jistotu v tom, co a jak udělat, aby se dostavil kýžený výsledek.
  • realizace konkrétních aktivit s figuranty (hledáme ideální provedení a aktivitu pro konkrétní CT tým a klienty)
  • trénink komunikačních dovedností pro canisterapeuty (boj s nervozitou, srozumitelné uvedení aktivit, jak klást otázky, zpětná vazba…)
  • bezpečnost především, aneb jak režírovat aktivity; co vše můžeme udělat pro minimalizování rizika „vyhoření“ psa; jak předcházet nebezpečným situacím a jak si udržet kontrolu nad děním (režie aktivit; komunikace se psem…)
 
 • MEZIDRUHOVÁ KOMUNIKACE – Canisterapie je terapií za asistence psa. Pes je součástí canisterapeutického týmu, je naším partnerem,  komunikuje s námi i s klienty. Budeme se proto učit mezidruhové komunikaci a společně budeme hledat cesty, jak na maximum využít vloh Vašeho psa a naopak, jak mu být oporou tam, kde to bude třeba.
 
 • PLÁNOVÁNÍ, STRUKTURA A VEDENÍ TERAPIE – K tomu, abychom dokázali poskytovat ve spolupráci se psem svým klientům kvalitní služby, velmi často nestačí, aby náš pes měl absolvovány povahové testy či zkoušky. Mnoho práce, úsilí, empatie, zápalu, nápaditosti, komunikace, organizačních schopností a dalších dovedností a vloh je třeba z naší lidské strany. Pes většinou těžko vymyslí, co a jak budete konkrétně dělat. Na táboře dostanete inspiraci k tomu konkrétnímu „co, kdy a jak“:
   • jaké konkrétní aktivity můžete realizovat s klienty a jak zapojit do aktivit psa (individuální práce; skupinové terapie; různé věkové skupiny, zdraví klienti i s handicapem…)
   • jaké a k čemu můžete využívat pomůcky, ať již kupované či vlastní výroby
   • jak se učí psi i lidé „krok za krokem“ a jak pracovat s různou obtížností aktivit
   • jak strukturovat canisterapeutickou „lekci/návštěvu“ (emoční ladění, udržení pozornosti…)
   • jak využít psa jako motivačního prvku a jak vytvářet „libreto“ k aktivitám (proč to či ono má klient dělat)
  
 •  CANISTERAPEUTICKÉ MINIMUM
   • druhy a metody canisterapie
   • jaké cíle je možné při práci s klienty zvolit a jakými prostředky je můžeme naplňovat; proč je důležité stanovit si cíle
   • co byste měli vědět o provozování canisterapie v ČR (financování apod.)
   • jak začít, jak se prezentovat vůči organizacím, ve kterých chcete působit
  

NA OBSAHU TÁBORA SE BUDETE PODÍLET I JAKO ÚČASTNÍCI – jen na vás bude záležet, čemu budeme z výše uvedeného programu věnovat více pozornosti a čemu méně. Program tak bude maximálně přizpůsoben potřebám přihlášených týmů.

PRO KOHO JE TÁBOR URČEN

Zúčastnit tábora se může skutečně každý, kdo má zájem o canisterapii. Není nutné se canisterapii aktivně věnovat ani mít složené zkoušky. Tábor je ideální pro ty, kteří se chystají začít a chtějí si udělat představu o canisterapii v praxi a na nečisto si ji vyzkoušet. Zároveň je tábor vhodný i pro pokročilé a již praktikující týmy, kteří se obohatí o novou inspiraci a nové nápady. Děti mladší 15ti let se mohou účastnit pouze v doprovodu odpovědné osoby starší 18ti let.

Tábor je vhodný pro psy všech věkových kategorií (i pro štěňata), plemen i velikostí, kteří jsou nekonfliktní a milují lidi. Doporučujeme, aby pes uměl odpočívat v boudičce nebo v kleci, abyste od psa mohli odejít a zapojit se do aktivit bez psů. Boudičku nebo klec je potřeba mít vlastní. Můžete si sebou vzít libovolný počet psů, případně si psy střídat, každopádně Vám bude věnován stejný časový prostor, jako byste měli psa jen jednoho.

MÍSTO KONÁNÍ

Tábor se koná v prostorách soukromého statku na adrese Přerovecká 75/83, Suché Lazce. 

Příjezdovou cestu nenajdete v ulici Přerovecká, ale ze silnice Hlavní, která spojuje Nové Sedlice a Podvihov – viz odkaz na mapu.

Tábor se bude primárně konat ve venkovních prostorech. V případě nepříznivého počasí se uchýlíme do vnitřních školicích prostor, které se nachází v patře (přístup po dřevěných točitých schodech).

K dispozici bude dostatek prostoru na venčení. Parkovat budeme přímo v areálu statku. Na statku se pohybuje spousta zvířat, prosím mějte své psy na vodítku (mimo místo určené k volnému pobíhání).

V areálu se můžete také ubytovat. V tomto případě prosím kontaktujte paní Zuzanu Vrtiškovou – 605 412 339.

TÁBOR JE BEZ UBYTOVÁNÍ – jde o příměstský tábor; tedy počítám s tím, že si každý ubytování zajistí sám nebo bude dojíždět z domova.

STRAVOVÁNÍ

Během dne bude možné si na místě uvařit čaj a kávu – je zde plně funkční kuchyňka včetně mikrovlnky, sporáku a trouby. Obědy budeme řešit buď tak, že si dojdeme do místní hospůdky, necháme si jídlo dovést, ohřejete si vlastní pokrm nebo si dojedete na oběd domů. Více informací dostanete těsně před akcí.

VENČENÍ A PARKOVÁNÍ

K dispozici bude i dostatek prostoru na venčení. Parkovat budeme přímo v areálu statku pár kroků od budovy, kde se akce koná. Na statku se pohybuje spousta zvířat, prosím mějte své psy na vodítku (mimo místa určené k volnému pobíhání).

TERMÍNY A ČASY KONÁNÍ

3. – 6. července 2021

Příměstský canisterapeutický tábor sestává ze čtyř tréninkových dní, které na sebe budou navazovat (není možné se hlásit jen na vybrané dny). Se psy a nejen s nimi budeme každý den pracovat ve dvou blocích:

DOPOLEDNE 9:00 – 12:00

ODPOLEDNE 15:00 – cca 18:00

Příjezd bude první den možný 30 minut před začátkem akce tj. 8:30 – 9:00 (po zbytek tábora si organizaci domluvíme). Přes polední pauzu nemusíte odjíždět. Je možné, že půjdeme společně na oběd nebo se rozhodnete pro procházku po okolí.

Očekávejte aktivity se psy i bez psů. Proto je velmi důležité, aby každý pes měl na táboře svou boudičku (klec, kenelku…), kde bude moci v klidu a o samotě odpočívat.

CENA ZA TÁBOR

Kč 3 500,– za cvičící tým (= osoba + jeden nebo více psů)

Kč 1 000,– za diváka (= osoba bez psa)

Vstupné v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100.

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

EUR 140,– za cvičící tým (= osoba + jeden nebo více psů)

EUR 40,– za diváka (= osoba bez psa)

Vstupné v EUR prosím uhraďte na účet číslo IBAN: CZ7120100000002001365182

(BIC: FIOBCZPPXXX)

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

Zároveň s přihláškou prosím uhraďte nevratnou zálohu ve výši Kč 500,–. Doplatek ceny za výcvik je potom splatný nejpozději do 31. května 2021. Pokud se přihlásíte po tomto datu, je cena za výcvik splatná zároveň s přihláškou.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplacené zálohy nebo vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte)! Přihlášku považuji za závaznou až po zaplacení zálohy – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

CO S SEBOU

 • psa s vodítkem a s POSTROJEM NEBO POHODLNÝM NESTAHOVACÍM OBOJKEM!
 • KLEC (nebo boudičku či přepravku), aby psi měli možnost během teorie v klidu odpočívat a hlavně, abyste je zde mohli odložit, zatímco budete potřeba jako figuranti. Psa si v případě nouze budete moci odložit třeba i v autě.  POZOR!!! KLEC JE PODMÍNKOU ÚČASTI NA TÁBOŘE!!!
 • spoustu oblíbených pamlsků nakrájených na malé kousíčky v dostatečném množství (doporučujeme více druhů; NEDROBIVÉ; například se může hodit třeba sýr, piškoty, vařené nebo sušené masíčko apod.)
 • poznámkový blok a něco na psaní (foťák nebo kameru, flešku)
 • počasí a teplotám odpovídající sportovní oblečení
 • vezměte si prosím čistou obuv (ideálně tenisky) do vnitřních prostor

PŘIHLÁŠKA 

POZOR – MÁME OBSAZENO

Můžete se hlásit již jen jako náhradníci!

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud je Váš pes kříženec, napište plemeno, kterému se nejvíce podobá. V případě voříšků prosím o informaci, zda je to pes mini, malý, střední nebo velký 🙂 Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky „poznámka na závěr“. Pokud se tábora zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“.
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky „poznámka na závěr“.
Fena nebo pes?
Např. Jsem začátečník; praktikuji u seniorů….
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud byste potřebovali vyjít vstříc splátkovým kalendářem, zde máte prostor pro návrh splátek.