Hana Böhmová AKCE,NEOBVYKLÉ Pobytový zájezd do světa psích sportů 14.-18.8.2022 v Poniklé v Podkrkonoší

Pobytový zájezd do světa psích sportů 14.-18.8.2022 v Poniklé v PodkrkonošíPřijměte naše pozvání do světa psích sportů a vyzkoušejte si s vaším psím parťákem něco nového.

     • naučte se nové triky z dogdancingu
     • procvičte obratnost a rychlost v agility
     • potrapte psí čumáčky při noseworku
     • prověřte si poslušnost v obedience
     • inspirujte se hrami pro canisterapii
     • protáhněte tělo při dogfitness

 

To všechno v nádherném prostředí penzionu Krakonoš v Poniklé, který je vyhlášený svou vynikající kuchyní, útulným ubytováním a kouzelným okolím pro vycházky a výlety.

Čeká vás tábor plný zábavných her a cvičení inspirovaných psími sporty a disciplínami. Vyzkoušíte si, co vás a vašeho pejska nejvíc baví. A třeba objevíte sport, který vás pak bude provázet několik let, nebo se dobře pobavíte a získáte zásobu inspirace, jak se se psem zabavit doma i venku.

POZOR! Nejde o dětský tábor! Děti se mohou účastnit pouze v doprovodu osoby starší 18ti let.

Jak bude program časově vypadat

Program můžete očekávat od rána do večera. Začínat budeme dopoledním blokem (cca od 9 do 12 hodin). Pak bude přestávka na oběd a pokračovat budeme odpoledním blokem (cca od 16 do 19 hodin). A pravděpodobně nebude chybět večerní program na závěr (čas dle dohody).

Pro koho je tábor vhodný

Tento psí tábor je vhodný pro psy bez ohledu na věk, plemennou příslušnost nebo velikost. Určitě se snadno zapojí i štěňátka, i když samozřejmě musíme počítat s tím, že budou zřejmě rychleji unavená. Psi nemusí umět nic speciálního, i když to samozřejmě neuškodí. Jen by měli být schopni se více či méně soustředit i za přítomnosti dalších psů a lidí (více – méně = s jistou nedokonalostí v tomto ohledu si poradíme, nebo-li poradíme vám).

Počítejte s tím, že sporty zde budou představeny především v jejich ochutnávkové „hobby verzi“, pro psí sportovní šampiony to tedy bude spíše relax.  Akce není vhodná pro velmi bojácné nebo agresivní psy.

Co s sebou

 • boudičku nebo klec, ve které může pejsek odpočívat ve chvíli, kdy nebude cvičit nebo bude sám na pokoji (pokud pejsek neumí bydlet v boudičce, naučíme ho to; boudička by měla být velká tak, aby se v ní pejsek mohl pohodlně postavit)
 • postroj na psa a běžné cca 150 cm dlouhé vodítko (případně máte-li i stopovačku); obojek není úplně vhodný – budou na programu aktivity, při kterých pes bude muset tahat, tak aby se nám chudák neškrtil
 • oblíbené pamlsky a hračky
 • sportovní oblečení – neexistuje špatné počasí, pouze špatně oblečený účastník (my totiž můžeme považovat například déšť za vítané zpestření některých aktivit – bacha na nás)
 • venkovní židlička a campingová deka – když budeme cvičit venku, určitě si k tomu rádi sednete a občas je rosa nebo mokro, aby si člověk sedl nebo klekl rovnou do trávy
 

Štěňátka nemusí mít dokončené očkování. Psi s vámi budou bydlet na pokoji.

 

Organizační tým – aneb tandem vašich trenérek

Hana Böhmová a Tereza Hoření

Terezka i Hanka se věnují víc než 10 let tréninku psů pro sport i běžný život. Jsou zakladatelky JdeTo Teamu, který se zabývá vzděláváním instruktorů výchovy a výcviku psů. Ze psích aktivit se Terka primárně věnuje dogdancingu a Hanka canisterapii. Obě mají rekreačně zkušenost i s mnoha dalšími psími sporty a baví je užívat si aktivní život se psy, hrát si a hravě učit psy i lidi. A to bez ohledu na věk (lidský i psí).

  •  

Příjezd a odjezd

Příjezd v neděli 14. srpna 2022 od 16ti do 17ti hodin, počítejte s programem od 17ti hodin. Po něm se můžete těšit na večeři. Ubytování je možné od 16ti hodin. V případě zpoždění volejte 723 367 923.

Tábor končí páteční snídaní (program ukončíme ve čtvrtek večer). Vyklidit pokoj je nutné do 10:00.

Cena za program (bez ubytování)

   • Kč 4 900,– základní cena za tým čítající jednoho člověka a jednoho psa.
   • Kč 4 600,– základní cena se slevou za brzké přihlášení a ZAPLACENÍ do 30.4.2022

Příplatky

500,– za další psy (tedy za více jak jednoho), pokud je budete chtít zapojovat do programu. Program je bude primárně koncipován tak, jako byste všichni měli jen jednoho psa. Ale u některých aktivit bude organizačně možné si psy prostřídat, vzít jich více najednou nebo se zúčastnit s různými psy vícekrát. Přesto prosím neočekávejte, že plnohodnotně zaměstnáte všechny vaše psy – proto jen „příplatek“. Za psy „rekreanty“, kteří se nebudou účastnit programu se nic navíc neplatí.

500,– za další osoby (bez ohledu na množství), které se budou chtít zapojit do programu (například partner, děti apod.). Program je bude primárně koncipován tak, jako byste všichni přijeli jen se psem. Ale u některých aktivit bude organizačně možné zapojit více lidí (i když na ně nevyjde pes), nebo se můžete v aktivitách se svým psem střídat. Přesto prosím neočekávejte, že plnohodnotně zaměstnáte celou rodinu – proto jen „příplatek“. Za „spolunocležníky“, kteří se nebudou účastnit programu se nic navíc neplatí.

Přihlášku (viz formulář níže) Vám do 10ti dnů e-mailem potvrdíme. Po potvrzení přihlášky z naší strany je potřeba, abyste svou přihlášku závazně potvrdili zaplacením nevratné zálohy ve výši Kč 2 000,–. Pokud zálohu nezaplatíte, nepovažujeme vaši přihlášku za závaznou = nemáte místo na táboře rezervované. Než vás vyškrtneme ze seznamu přihlášených, budeme vás samozřejmě kontaktovat, jestli někde nenastala chyba (přijetí platby totiž z organizačních důvodů nepotvrzujeme).

Doplatek ceny je splatný nejpozději do 25. července 2022. Pokud se přihlásíte po tomto termínu, je celá cena za tábor splatná ihned po potvrzení přijetí přihlášky (tedy potvrzení, že je ještě volné místo).

Zálohu i doplatek prosím uhraďte na účet číslo 232784705/0300 – jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplacené zálohy nebo doplatku, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom nás prosím informujte)! 

Nezapomeňte uhradit také zálohu na ubytování – viz níže.

Ubytování 

POZOR – v tuto chvíli je již ubytování v penzionu Krakonošovo zátiší NAPLNĚNA. 

Můžete se hlásit na tábor i nadále, ale je třeba si zajistit ubytování jinde.

 

Akce se koná v jednom z nejkrásnějších areálů, kde se pořádají kynologické akce – v penzionu Krakonošovo zátiší v krkonošské Poniklé (http://www.krkonose-zatisi.cz/). Ubytovaní budete ve dvou až šestilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V celém penzionu je k dispozici Wi-Fi. Těšit se můžete na výbornou plnou penzi. Je možné připravit i vegetariánskou či bezlepkovou stravu. K hlavnímu jídlu je v ceně voda, další pití, popř. vynikající večerní dezerty jsou za příplatek (v hotovosti, platba kartou není možná). Ubytování není možné objednat bez plné penze – tuto variantu penzion nenabízí.

V penzionu je omezený počet pokojů (12). Máte-li zájem o ubytování v penzionu Krakonošovo zátiší, hlaste se co nejdříve. Můžete se přihlásit také pouze na program tábora a ubytování si zajistit sami. 

Psi budou s vámi bydlet na pokojích (venkovní kotce zde nejsou). Doporučujeme vzít si s sebou boudičku nebo klec, a to i pokud v ní pejsek není zvyklý bydlet. Na táboře bude příležitost jej to naučit.

Máte-li nějaké dotazy k ubytování, směřujte je prosím na Terezu Hoření – 736 287 242, e-mail: horeni.tereza@gmail.com nebo je napište do přihlášky.

Program se bude konat ve venkovních i krytých vnitřních prostorách podle počasí. Vzhledem k tomu, že se jedná o horskou oblast, se tu ani v parném létě nemusíte bát nesnesitelného horka. V okolí penzionu najdete mnoho vycházkových tras v nádherné přírodě.

Pokud krmíte BARFem, můžete maso uložit v ledničce či v mrazáku, který je k dispozici ve společných prostorách.

Dorazit můžete sami, nebo s doprovodem. Ten se může zúčastnit programu, nebo využít spousty příležitostí k výletům v okolí. Pokud dorazíte sami, není bohužel možné pro každého zajistit samostatný pokoj.

Cena ubytování:

   • Kč 850,– / osobu a noc s plnou penzí (od 15 let, příplatek za pokoj obsazený 1 osobou – 100,- /noc)
   • Kč 80,– / 1 psa a noc
   • Kč 480,– / dítě 8–14 let a noc s plnou penzí
   • Kč 330,– / dítě 3–7 let a noc s plnou penzí
   • děti do tří let bez nároku na lůžko zdarma

 

Zálohu ve výši Kč 2 500,– na ubytování za každého dospělého (osobu starší 15ti let) uhraďte zároveň s přihláškou na účet číslo 232784705/0300. Zbytek částky je splatný po příjezdu na akci přímo na místě v hotovosti (platba kartou není možná). Neúčast není důvodem pro vrácení zálohy, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom nás prosím informujte).

PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR

Můžete se hlásit. POZOR – Ubytování v penzionu Krakonošovo zátiší je již OBSAZENO. Pokud se nyní hlásíte na tábor, musíte si již ubytování zajistit jinde.

Přihlášku Vám ještě potvrdíme e-mailem do 10ti dnů e-mailem.

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Uveďte, cokoliv máte na srdci.