Hana Böhmová AKCE Letní tábor TRIKY A DOGDANCING HRAVĚ A POHODOVĚ 3.-8. srpna 2020

Letní tábor TRIKY A DOGDANCING HRAVĚ A POHODOVĚ 3.-8. srpna 2020Aneb jak zvládnout dogdancing a triky pohodově a hravě jen tak doma, na závodech i na zkouškách, a ještě si zlepšit každodenní poslušnost 🙂

Zveme Vás na jedinečnou akci, ve které propojíme dogdancing s poslušností pro každý den – na své si přijdou zkušení závodníci i úplní začátečníci, kteří se chtějí se svým psem třeba jen bavit a zlepšit jeho ovladatelnost. Kromě triků a choreografie se budeme zabývat i tématy, bez kterých se v tréninku neobejdete: vztah se psím parťákem, komunikaci, stres pejska i člověka, motivaci a mnoho dalšího. To všechno v nádherném prostředí penzionu Krakonoš v Poniklé, který je vyhlášený svou vynikající kuchyní, útulným ubytováním a kouzelným okolím pro vycházky a výlety.

Na co se můžete těšit

Konkrétní obsah tábora přizpůsobíme Vám, účastníkům. Plánujeme se zaměřit na tato témata:

 • metodika učení triků
  • jak efektivně kombinovat shaping, targeting a navádění (luring)
  • jak cvik dotáhnout až ke slovnímu povelu
  • jak vymyslet tréninkový plán pro naučení triků
 • motivace
  • jak používat nejen pamlsky a hračky, ale třeba i sociální odměny
  • jak najít svou vlastní motivaci pro trénování pejska
 • stres v tréninku i na závodech
  • jak nám pes ukazuje, že je toho na něj moc
  • jak se poprat se stresem svého psa i svým vlastním
 • příprava na zkoušky a závody – jak na cvičení v jakémkoli obtížném prostředí
  • jak se vypořádat s rušivkami
  • jak cvičit bez pamlsků a hraček
  • jak na vše okolo závodů a zkoušek – třeba pohodový nástup na taneční plochu
  • jak na choreografii
 • pohybová průprava pro psovody – tančit může každý

 

V případě zájmu je možné přímo během tábora uspořádat i zkoušky dogdancingu. Zájem o zkoušky prosím uveďte v přihlášce.

Jak bude trénink probíhat

Cvičit budete během dopoledního i odpoledního několikahodinového bloku a můžete se těšit i na večerní program. Během tréninků se budete střídat u obou instruktorek. Čeká Vás program se psy i bez nich (abychom je úplně nezničili :)).

Pro koho je tábor určený

Pro kohokoli, koho zajímají triky a dogdancing. Ať už je chcete cvičit jen jako zpestření a zlepšení poslušnosti Vašeho pejska, nebo s cílem vyhrávat závody a skládat zkoušky. Na akci mohou dorazit začátečníci i pokročilý. Pes by jen měl být schopen alespoň na chvíli udržet pozornost i mezi ostatními psy. Akce není určena pro velmi bojácné nebo agresivní psy.

S kým budete trénovat

Obě instruktorky se věnují víc než 10 let tréninku pro běžný život. Jsou zakladatelky JdeTo Teamu, který se zabývá vzděláváním instruktorů výchovy a výcviku psů. Čím je každá z nich jedinečná?

Tereza Hoření

   • rozhodčí dogdancingu pro závody a zkoušky 1. úrovně
   • mnoho úspěšných závodů a složených zkoušek dogdancingu (např. Master of dogdancing divize Dances with Dogs)
   • tanec – mnoho stylů, které nejen sama tančí, ale také učí ostatní tanečníky i netanečníky

Hana Böhmová   • výchova a řešení problémového chování psů (sebekontrola a pozornost za všech okolností)
   • kreativec, pokud jde o vymýšlení více či méně (ne)užitečných triků a cviků a jejich neokoukaných variant
   • canisterapie – mnohaletá praxe i trénink s dalšími canisterapeutickými týmy
   • zážitková pedagogika – na lekce pod jejím vedením jen tak nezapomenete 🙂
 

Příjezd a odjezd

Akce začíná pondělním obědem a poté odpoledním výcvikem. Příjezd je možný už od 10:00 (klidně můžete ještě před obědem vyrazit na výlet :)), dostavte se prosím nejpozději ve 13:30 (abyste stihli oběd). Tábor končí sobotní snídaní (program ukončíme v pátek večer). Vyklidit pokoj je nutné do 10:00.

Cena za výcvik (bez ubytování)

Cena za výcvik činí Kč 3 600,- za cvičící tým, tedy za člověka s libovolným počtem psů (během tréninků je můžete střídat, ale bude Vám věnován časový prostor, jako byste se účastnili jen s jedním psem).

Pokud se přihlásíte a uhradíte cenu za výcvik do 30.5.2020 – činí cena Kč 2 900,–

Pokud se přihlásíte a uhradíte cenu za výcvik do 30.6.2020 – činí cena Kč 3 250,–


Maximální počet účastníků – 20 týmů.

Cenu za výcvik (bez ubytování) prosím uhraďte na účet číslo 232784705/0300 zároveň s přihláškou – jako variabilní symbol uveďte číslo svého mobilu (stejné jako v přihlášce); je-li to možné, uveďte do zprávy pro příjemce své jméno.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom nás prosím informujte). Přihlášku považujeme za závaznou až po jejím zaplacení – do té doby jde jen o nezávaznou poptávku.

Nezapomeňte uhradit do konce května zálohu na ubytování – viz níže.

Ubytování

Akce se koná v jednom z nejkrásnějších areálů, kde se pořádají kynologické akce – v penzionu Krakonošovo zátiší v krkonošské Poniklé (http://www.krkonose-zatisi.cz/). Ubytovaní budete ve dvou až šestilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V celém penzionu je k dispozici Wi-Fi. Těšit se můžete na výbornou plnou penzi. Je možné připravit i vegetariánskou či bezlepkovou stravu. K hlavnímu jídlu je v ceně voda, další pití, popř. vynikající večerní dezerty jsou za příplatek (v hotovosti, platba kartou není možná). Ubytování není možné objednat bez plné penze – tuto variantu penzion nenabízí.

Cvičit budeme ve venkovních i krytých vnitřních prostorách podle počasí. Vzhledem k tomu, že se jedná o horskou oblast, se tu ani v parném létě nemusíte bát nesnesitelného horka. V okolí penzionu najdete mnoho vycházkových tras v nádherné přírodě.

Pokud krmíte BARFem, můžete maso uložit v ledničce či v mrazáku, který je k dispozici ve společných prostorách.

Dorazit můžete sami, nebo s necvičícím doprovodem (ten dozajista ocení spoustu příležitostí k výletům v okolí). Pokud dorazíte sami bez doprovodu, není bohužel možné pro každého zajistit samostatný pokoj.

Cena ubytování:

   • 650,- / osobu a noc s plnou penzí (příplatek za pokoj obsazený 1 osobou – 100,- /noc)
   • 50,- / 1 psa a noc
   • 350,- / dítě 8–15 let a noc s plnou penzí
   • 250,- / dítě 2–7 let a noc s plnou penzí
 

Zálohu ve výši 2 000,- na ubytování za každého dospělého uhraďte do konce května na účet číslo 232784705/0300. Zbytek částky je splatný po příjezdu na akci přímo na místě v hotovosti (platba kartou není možná). Neúčast není důvodem pro vrácení zálohy, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom nás prosím informujte).

PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud je Váš pes kříženec, napište plemeno, kterému se nejvíce podobá. V případě voříšků prosím o informaci, zda je to pes mini, malý, střední nebo velký 🙂 Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech za sebou např.: Alík – malý voříšek – nekastrovaný pes; Betynka – velký pudl – fenka ….
Pokud o složení zkoušek zájem nemáte, tak samozřejmě žádné políčko nezaškrtnete.