Hana Böhmová AKCE Inspirativní canisterapeutický tábor Na Celnici 1. – 7.6.2020

Inspirativní canisterapeutický tábor Na Celnici 1. – 7.6.2020Tento canisterapeutický tábor je určen všem, kteří si chtějí obohatit svou paletu canisterapeutických aktivit a těm, kteří se ve „světě“ canisterapie chtějí teprve rozhlédnout. Tentokrát se zaměříme na dovednosti našich psích parťáků, které jako když v canisterapeutické praxi najdete.

Můžete se těšit na:

  • TRÉNINK SE PSY
    • sebekontrolní hry i sebekontrola v simulované canisterapeutické praxi s figuranty (bude se vám to hodit i v běžném životě)
    • triky inspirované dogdancingem na přání pro začátečníky i pokročilé (zcela nové nebo i netušené variace)
    • čenichací hry inspirované noseworkem a maintrailingem (hledat budeme jídlo, hračky, předměty s vaším pachem, případně osoby)
    • aportování, přinášení (jak začít až po hry pro pokročilé borce)
    • ovladatelnost psa na dálku s cílem posílit vaši vzájemnou důvěru a spolupráci i bez vodítka a pamlsku u čumáku (vyslání do boudičky nebo na místo, práce s více targety, obíhání čehokoliv a kohokoliv, vzdálené vedení přes překážky…)
    • relaxace se psem – canisterapie je i o odpočinku a zklidnění a i tuto disciplínu založenou na ponoření se do kouzla okamžiku, si budete moci vyzkoušet 
 
  • INSPIRACI
   •  veškeré aktivity se psy se pro nás stanou inspirací pro naše canisterapeutické aktivity (vše si na vlastní kůži otestujeme a vyzkoušíme v rámci simulované canisterapeutické praxe)
   • součástí tábora bude i minimálně jeden „kutilský večírek“ během kterého si budete moci vyrobit vlastní originální canisterapeutické pomůcky. Tomu bude samozřejmě předcházet i jejich představení, aby bylo z čeho vybírat.
   • kde se bere inspirace – mnoho typů, kde hledat a najít nápady; chybět nebudou ani příležitosti pro sdílení si účastníků navzájem
 
  • ČAS PRO VÁS
   • už s určitě těšíte na to, že si budete moci popovídat, najít nové přátele, kontakty, příležitosti…
   • kromě toho už nyní můžete být zvědaví i na aktivity bez psů, jen a jen pro vás a o vás
 
Pro účast na táboře není nutné se canisterapii věnovat. Pokud vás toto téma zajímá, jste vítáni. Pouze pozor – tento tábor není na výchovné téma a nepočítám proto s účastí psů, kteří mají nějaké závažné výchovné obtíže (např. agresivitu), které neumíte řešit. Pokud jste v této situaci, využijte prosím nabídky (pře)výchovných akcí.
 

Počítejte prosím s tím, že některé aktivity budou bez psů (nebo vašich psů), a proto je podmínkou pro účast na tomto táboře, schopnost vašeho psa počkat samostatně na pokoji, v chatce, v kotci nebo v boudičce.

Program bude opravdu nabytý: Cvičit budeme všichni v dopoledním bloku, v odpoledním bloku a ještě vás bude čekat večerní až noční program. A bude-li vám to málo, budete ještě dostávat přes polední přestávku domácí úkoly :)))

 

MÍSTO KONÁNÍ

Penzion Na Celnici v Novohradských horách – http://www.penzionnacelnici.cz

Penzion se nachází v jižních Čechách cca 2 km od města Nové Hrady. Leží přímo na hranicích s Rakouskem, v objektu bývalé celnice. Psi se mohou pohybovat prakticky všude, mohou s Vámi být ubytováni na pokojích i v chatkách a pro ty psy, kteří jsou zvyklí být venku, jsou k dispozici venkovní kotce se zateplenou boudou. Přímo na pozemku penzionu se nachází prostorné cvičiště, kde budeme převážně cvičit. V případě nepříznivého počasí využijeme i vnitřních prostor.

CENA ZA TÁBOR (bez ubytování a stravy)

Kč 4 500,– za cvičící tým (= osoba + libovolné množství psů)

Můžete si s sebou vzít tolik psů, kolik chcete. Počítejte však prosím s tím, že Vám budu věnovat stejný časový prostor, jako byste měli psa jen jednoho.

Kč 2 000,– diváci bez psa (aktivně se účastní aktivit bez psů nebo jako figuranti)

Členové JdeTo Klubu, z. s. mají slevu Kč 500,– za cvičící tým.

Vstupné v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100.

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

EUR 180,– za cvičící tým (= osoba + libovolné množství psů)

EUR 80,– diváci bez psa (aktivně se účastní aktivit bez psů nebo jako figuranti)

Členové JdeTo Klubu, z. s. mají slevu EUR 20,– za cvičící tým.

Vstupné v EUR prosím uhraďte na účet číslo IBAN: CZ7120100000002001365182

(BIC: FIOBCZPPXXX)

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

Cenu za tábor je možné uhradit ve dvou splátkách. Záloha ve výši 1 000,– Kč (40,– EUR) se platí zároveň s přihláškou. Přihlášky považujeme za závazné až po zaplacení zálohy. Doplatek je splatný nejpozději do 30.4.2020. Cena zahrnuje lektorné, pronájem prostor a materiál na program včetně materiálu na výrobu pomůcek. Cena nezahrnuje  ubytování a stravu.

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte).

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ

Ubytování a stravování si každý účastník v penzionu Na Celnici zajišťuje sám. Je zde možnost bydlet v chatkách (cena se platí za chatku bez ohledu na počet ubytovaných) nebo na pokojích (cena je za osobu).

ZÁLOHU VE VÝŠI 50% CENY UBYTOVÁNÍ JE NUTNÉ UHRADIT NEJPOZDĚJI DO 1. dubna 2020!! A to na účet penzionu číslo:  237774602/0300 pod variabilním symbolem, kterým je datum příjezdu např. 1062020. 

Provozní penzionu:

 • mobil: 602 222 263 
 • e-mail: objednavky@penzionnacelnici.cz

Předběžnou rezervaci pokoje nebo chatky a objednávku stravování prosím realizujte zapsáním do google tabulky ubytování – stačí kliknou vlevo. Funguje stejně jako excelová tabulka. Najdete zde i ceny.

Psi v libovolném množství zdarma. Co se týká ubytování psů, psi jsou vítáni a můžou být s Vámi jak na pokoji, tak v chatce, anebo pro psy zvyklé na pobyt venku jsou k dispozici prostorné kotce se zateplenou boudou. Záleží to jen na Vás.

Pro uskladnění krmení pro psy je zdarma k dispozici společná lednička a mrazák

PŘÍJEZD A ODJEZD 

Příjezd v pondělí 1. června 2020 od 15 do 17ti hodin. Začneme společným úvodem, vzájemným seznámením, večeří a tréninkem, případně nějakou jinou aktivitou.

Odjezd v neděli 7. června 2020 dopoledne (program bude končit v sobotu v noci)

CO S SEBOU

   • přepravku či nějakou boudičku nebo klícku, kam pejska odložíte, když nebude cvičit a kde bude moci nerušeně odpočívat (hodí se i na pokoj nebo do chatky, zvláště když tam nebudete bydlet sami)
   • dávám přednost tomu, aby psi měli postroje, aby se neškrtili ani v případě, že tahají na vodítku – v žádném případě stahovací či kovové obojky prosím (ani jiné mučící vynálezy)!
   • vodítko (jedno klasické cca 1,5 m a jedno dlouhé 5 až 10 m – ke cvičení bude nevhodné vytahovací)
   • ČELOVKA – BATERKA – kdo ví, třeba dojde i na noční akci 😉
   • motivační hračky (ideální je nějaký pešek nebo plyšák na provázku, balónky a pod.)
   • klikr (pokud jej používáte; bude možné je na místě zapůjčit)
   • pamlsky (na množství a kvalitě nešetřete; mělo by se jednat o něco, po čem se Váš pes může utlouct a snadno a rychle to zblajzne; možnost dokoupení bude určitě i v blízkých Nových Hradech)
   • notýsek a psací potřeby (pro případ, že si budete chtít nějaké dobré nápady poznamenat nebo nakreslit)
   • foťák či kamera, EXTERNÍ DISK nebo FLEŠKA (nápady, pomůcky, aktivity – vše si můžete pro vlastní potřebu fotit a natáčet)
   • ! doporučujeme holínky !  (ráno je rosa), židličku, deku na ležení a slunečník, deštník a pláštěnku … (dosud neumíme poručit větru a dešti) a celkově sportovní oděv

PŘIHLÁŠKA NA TÁBOR

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Pokud je Váš pes kříženec, napište plemeno, kterému se nejvíce podobá. V případě voříšků prosím o informaci, zda je to pes mini, malý, střední nebo velký 🙂 Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky „poznámka na závěr“. Pokud se tábora zúčastníte jako divák – vyplňte „divák“.
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte informace o dalších psech zvlášť do kolonky „poznámka na závěr“.
Pokud pojedete s více psy, prosím uveďte tuto informaci o dalších psech v „poznámce na závěr“.
Např. Jsem začátečník; praktikuji u seniorů….
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.