Hana Böhmová AKCE Herní canisterapeutický workshop 24. 5. 2020 v Ostravě

Herní canisterapeutický workshop 24. 5. 2020 v OstravěPROGRAM

NEDĚLE 24. května 2020 od 10 do 17 hodin

Po celý den si budete moci osobně vyzkoušet se svým psem nebo v roli klientů nejrůznější canisterapeutické aktivity s pomůckami i bez inspirované:

 • psími sporty (od agility po mantrailing)
 • čenichacími hrami a psími hlavolamy
 • psími profesemi (vodicí, asistenční, tažní… psi)
 • základní poslušností (přivolání, odložení, chůze na vodítku…)
 • lidskými sporty, hrami, soutěžemi…
 • každodenními radostmi i strastmi
  
Všechny aktivity budou komentované s odkazem na jejich cíl či zaměření, pokud jde o práci s klienty. Chybět nebudou ani obměny jednotlivých her podle druhu psa (velkosti a temperamentu) i podle cílových skupin klientů (je rozdíl mezi mrštnými dětmi a nepohyblivými seniory). 

Aktivity se psy zvládne jakýkoliv pes – zkušenosti nejsou důležité (pouze by měl být schopen se alespoň chvíli soustředit na svůj úkol i za přítomnosti jiných psů a lidí). Trénovat budeme krok za krokem a individuálně s tím, že tréninkové postupy při práci se psy mají mnoho paralel pro práci s klienty – i to určitě bude námět ke sdílení zkušeností.

 

Kromě tréninku přímé práce se psy se můžete těšit i na spoustu inspirace k aktivitám o psech bez psů, při kterých naši psi odpočívají, jsou „jen“ přítomni nebo nám pouze trochu asistují. 

 

Jedna aktivita bude následovat za druhou. Všechny hry budou doplněny o konkrétní způsoby, jak jsou předkládány klientům v praxi tj. včetně jejich organizace, výkladu, příběhu, motivace apod.  Zvláštní výzvou potom bude vymyslet a realizovat aktivity tak, aby byly v souladu s hygienickými doporučeními Ministerstva zdravotnictví ČR. Vše si vyzkoušíte na vlastní kůži. Připravte se na nadupanou jízdu plnou inspirace. Ráda se nechám inspirovat i Vámi, a pokud se sami budete chtít nějakou aktivitou pochlubit, budete mít možnost i prostor.

Některé originální pomůcky, které sama vynalézám a vyrábím, bude možné si na workshopu koupit. A možná… si i vy sami něco vyrobíte ;-).

MÍSTO KONÁNÍ

Akce se koná v areálu Psí školy KOIRA na adrese Antošovická 376/90, Ostrava – Koblov.  Parkovat je možné přímo před budovou.

Cvičit budeme ve vnitřních prostorách ve velké hale (modrá vrata), která není vytápěná. Některé aktivity mohou probíhat venku před halou na trávě. V hale je povrch z umělé trávy, který se velmi špatně čistí, prosím vezměte si dovnitř nějakou čistou obuv (ideálně tenisky) a něco na utírání psích tlapek, pokud by se zablátili.

Během akce bude možné si v místě uvařit čaj a kávu. K obědu si budete moci objednat donáškové jídlo.

CENA ZA AKCI

Kč 1 000,–  pro cvičící tým

Cvičící tým = jedna osoba a libovolný počet psů. Psy je možné si během akce střídat. Bude vám však věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen jednoho.

Kč   600,– za diváka bez psa

Diváci se aktivně účastní všech aktivit jako figuranti. Zapomeňte, že budete jen sedět a nic nedělat.

Vstupné v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100.

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

 

Cena za akci je splatná zároveň s přihláškou. Přihlášky považujeme za závazné až po zaplacení. Cena zahrnuje lektorné, pronájem prostor a materiál na program. Cena nezahrnuje cestovné, ubytování a stravu (s výjimkou drobného občerstvení).

Neúčast není důvodem pro vrácení již zaplaceného vstupného, můžete ale za sebe poslat náhradníka (o tom mne prosím informujte).

CO S SEBOU:

  • psa ideálně s POSTROJEM nebo pohodlným obojkem (postroj se může hodit při některých „tahacích“ aktivitách)
  • BOUDIČKU nebo KLEC, aby váš pes měl místo, kde může odpočívat ve chvílích, kdy nebude na řadě a především, abyste od něho mohli odejít až budete dělat figuranty (v místě nejsou žádné úvazové kolíky!)
  • ČISTOU OBUV do vnitřních prostor, případně hadr na psí tlapky; doporučujeme sportovní oblečení, ve kterém se můžete válet i po zemi
  • PAMLSKY různých druhů a ideálně nedrobivé – připravte se, že spotřeba bude velká 😉
  • POZNÁMKOVÝ BLOK, FOŤÁK, KAMERU… během akce si můžete fotit a natáčet pro své soukromé účely; samozřejmě, že se o natočený a nafocený materiál můžete i podělit, doporučuji přibalit flešku nebo externí disk
  • peníze na oběd se také šiknou 😀

PŘIHLÁŠKA NA AKCI

Například: 723 367 923 nebo +420 723 367 923
Např. Jsem začátečník; praktikuji u seniorů….
Uveďte, cokoliv máte na srdci. Pokud přijedete s více psy, uveďte zde informace o těch, na které se nedostalo prostoru v přihlašovacím formuláři.