Hana Böhmová AKCE Velký inspirativní kurz pro canisterapeutické týmy v Brně 2023/2024

Velký inspirativní kurz pro canisterapeutické týmy v Brně 2023/2024KURZ BĚŽÍ – JIŽ NENÍ MOŽNÉ SE DO NĚJ HLÁSIT

Pokud si chcete užít kurz v letním táborovém provedení – podívejte se na propozice Canisterapeutického tábora pro začátečníky.

NÁPLŇ KURZU

Co vás čeká a nemine, pokud se přihlásíte do toho kurzu? Co získáte?

 • Dostanete všeobecný přehled o různých formách a druzích canisterapie: individuální, skupinové, aktivizační, relaxační… Všechny si je na vlastní kůži, ať už v roli terapeutické týmu nebo v roli klientů vyzkoušíte, a to v rámci simulované canisterapeutické praxe. Zkrátka zapomeňte na nějaké teoretizování od stolu. Budeme si na canisterapii hrát.
 • Získáte hromadu inspirace, co konkrétně můžete během canisterapeutické návštěvy u klientů dělat. Inspirovat vás budu nejen já (a to od první až do poslední lekce), ale budete se inspirovat i navzájem. Mezi lekcemi totiž budete dostávat domácí úkoly, které nejčastěji budou spočívat v přípravě nějaké aktivity pro klienty, kterou si následně ve formě simulované praxe společně sehrajeme.
 • Budete se svým psem trénovat vše, co by měl takový canisterapeutický pes umět. A samozřejmě se i naučíte, jak jej to učit, abyste mohli v tréninku pokračovat i sami doma. Půjde zejména o trénink pozornosti, sebekontroly, trpělivosti, čekání, užitečných triků a samozřejmě i spolupráce a fyzického kontaktu s cizími lidmi.
 • Naučíte se jak komunikovat se svým psem i s klienty, a to nejen verbálně, ale především beze slov. Budete si trénovat všímavost a empatii. Vyzkoušíte si v rámci simulované praxe jak pracovat s různými druhy klientů a jak zprostředkovat kontakt mezi nimi a vaším psem: od těch čiperných a komunikativních, až po opravdu těžce handicapované a zdánlivě nekomunikující. 
 • Dozvíte se vše, co potřebujete vědět k samotné organizaci canisterapie. Nejen jak si sestavit program návštěvy, ale i jak si domluvit konkrétní podmínky s objednavateli.
 

Zkrátka a dobře cílem tohoto kurzu je, připravit vás maximálně možným způsobem na canisterapeutickou praxi. Po absolvování tak budete vědět co, kde, kdy, jak, proč, s kým… 🙂 A samozřejmě také budete vědět, jestli jste pro canisterapii vhodný tým, a pokud ano, tak jaká cílová skupina je pro vás ta pravá.

Jestli už teď máte nějaké všetečné otázky ohledně canisterapie, zkuste se podívat na video „Jak začít s canisterapií„, kde na nejčastější otázky odpovídám.

Zároveň budete připraveni i na složení canisterapeutických zkoušek podle zkušebního řádu JdeTo Klubu, z. s. (jehož jsem předsedkyní), které nejsou součástí kurzu. 

Na obsahu každého kurzu se budete podílet i vy sami. Každý kurz je tak jiný, protože do něho jako jeho účastníci přinášíte jinou inspiraci a já kurz přizpůsobuji tomu, co už umíte a co se naopak potřebujete naučit.  

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Zúčastnit kurzu se může skutečně každý, kdo má zájem o canisterapii. Není nutné se canisterapii aktivně věnovat ani mít složené zkoušky. Kurz je ideální pro ty, kteří se chystají začít a chtějí se připravit od nuly na svou canisterapeutickou kariéru. Zároveň je kurz vhodný i pro pokročilé a již praktikující týmy, které kurz obohatí o novou inspiraci a nové nápady. Děti mladší 15ti let se mohou účastnit pouze v doprovodu odpovědné osoby.

Kurz je vhodný pro psy všech věkových kategorií (i pro štěňata), plemen i velikostí, kteří jsou nekonfliktní a milují lidi. Pes nemusí umět nic zvláštního, jen by měl být schopný s vámi více-méně spolupracovat i za přítomnosti jiných lidí a psů. Doporučujeme, aby pes uměl odpočívat v boudičce nebo v kleci, abyste od psa mohli odejít a zapojit se do aktivit bez psů. Boudičku nebo klec je potřeba mít vlastní. Ideální je taková velikost, aby se v ní pes mohl pohodlně postavit.

Můžete si sebou vzít libovolný počet psů, případně si psy střídat, každopádně Vám bude věnován stejný časový prostor, jako byste měli psa jen jednoho.

POKUD VÁŠ PES NEUMÍ ODPOČÍVAT V BOUDIČCE NEBO V KLECI, začněte s tréninkem už teď. Připravila jsem pro vás dva návody, jak na to:

MÍSTO KONÁNÍ

Areál Psí školy Psí Park, s. r. o. – Dukelská 57h, Brno („H“ – určuje přesnou část domu). Jedná se o vnitřní prostory, které jsou vytápěné na teplotu kolem cca 15 °C. Do prostor se chodí skrze zverimex MUJPES.

Parkovat bude možné před budovou v oploceném areálu.

Venčit je možné 300 metrů od areálu u Kostela (bod v mapě č. 1) nebo v neoploceném výběhu u řeky (bod č. 2 – jde se po Dukelské a zahne na Gardulákovu).

STRAVOVÁNÍ

Během kurzu bude možné si v místě uvařit čaj a kávu. K dispozici bude i drobné občerstvení. 

Cca 100 m od místa konání doporučujeme pizzerii La Cucina Nera – zavoláme a zajdeme si tam naši objednávku během hodinové pauzy na oběd vyzvednout. Samozřejmě nejde o jedinou možnost, bude to jen na vás. V centru Brna pravděpodobně hlady neumřete 🙂

TERMÍNY KONÁNÍ – zapište si je prosím do diáře

neděle od 9:00 do cca 17:00 hodin 

(Samozřejmě budeme dělat přestávky. Několik kratších a jednu hodinovou na oběd.)

   • 29. října 2023
   • 26. listopadu 2023
   • 28. ledna 2024
   • 25. února 2024
   • 24. března 2024
   • 28. dubna 2024

 

Příjezd bude možný vždy cca 20 minut před začátkem akce. 

Důležité části kurzu si budeme natáčet na kameru. Videa potom budete mít k dispozici, a tak i kdybyste některou z lekcí chyběli, budete vědět, co jsme probírali a nezůstanete pozadu. Kdyby z nějakého nepředvídatelného důvodu nebylo možné lekci uskutečnit naživo, bude se konat online.

CENA ZA KURZ

Tento kurz bude velmi speciální. Povedu jej totiž nejen já, ale také v rámci své praxe absolventi Akademie pro psí instruktory, kteří se účastní nadstavbového projektu = výcviku pro získání licence pro pořádání vlastních canisterapeutických kurzů. 

Kč 9 800,– za cvičící tým (= osoba + jeden nebo více psů)

Vstupné v Kč prosím uhraďte na účet číslo 27-0675870207/0100.

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

EUR 426,– za cvičící tým (= osoba + jeden nebo více psů)

Vstupné v EUR prosím uhraďte na účet číslo IBAN: CZ7120100000002001365182

(BIC: FIOBCZPPXXX)

Variabilní symbol – číslo mobilu uvedeného v přihlášce

Po odeslání přihlášky vám e-mailem nejpozději do 10ti dnů potvrdím, že na kurz je ještě volné místo. Poté můžete buď uhradit celou cenu kurzu, nebo svou přihlášku závazně potvrdit zaplacením nevratné zálohy ve výši Kč 2 000,– (87,– EUR). Záloha se vrací pouze v případě zrušení kurzu z důvodů na mé straně (to platí i v případě, že cenu kurzu uhradíte rovnou celou – zkrátka částka Kč 2 000,– je nevratná).

Doplatek ceny kurzu je splatný nejpozději do 15. září 2023. Po tomto termínu činí storno poplatek při zrušení přihlášky 100 %. Pokud se chcete vyhnout storno poplatkům (po odečtení nevratné zálohy), můžete za sebe poslat náhradníka. O této změně mě prosím informujte na e-mail bohmova.hana@post.cz.

Cena zahrnuje lektorné, pronájem prostor včetně vytápění, drobné občerstvení a materiál na program. Cena nezahrnuje cestovné, ubytování a stravu (s výjimkou drobného občerstvení).

CO S SEBOU

 • psa s příslušenstvím (tj. s vodítkem a s postrojem nebo pohodlným obojkem)
 • KLEC (nebo boudičku či přepravku), aby psi měli možnost během teorie v klidu odpočívat a hlavně, abyste je zde mohli odložit, zatímco budete potřeba jako figuranti
 • spoustu oblíbených pamlsků nakrájených na malé kousíčky v dostatečném množství (doporučujeme více druhů; NEDROBIVÉ)
 • poznámkový blok a něco na psaní (foťák nebo kameru)
 • sportovní oblečení vhodné do vnitřních prostor (v zimním období se může hodit deka na přikrytí)
 • vezměte si prosím čistou obuv – gumová podlaha je náchylná na znečištění (ideálně tenisky – doporučuji něco teplého na nohy, od země může táhnout)

POZOR – během akce budou pořizována videa a fotografie. Odesláním přihlášky dáváte souhlas s natáčením Vaší osoby v souladu s PODMÍNKAMI VZNIKU A ŠÍŘENÍ FOTOGRAFIÍ A ZVUKOVĚ-OBRAZOVÝCH ZÁZNAMŮ POŘIZOVANÝCH NA MNOU POŘÁDANÉ AKCI. Bez tohoto souhlasu není možné se akce zúčastnit. Videa a fotografie budete mít pro soukromé účely po skončení akce (lekce) k dispozici. Věřím, že vám poslouží nejen jako upomínka, ale především jako benefit v podobě autentických vzdělávacích materiálů.

PŘIHLÁŠKA – KURZ JIŽ BĚŽÍ A NENÍ MOŽNÉ SE DO NĚJ HLÁSIT